top of page

Sektör devlerinin e-ticaret altyapısını kuran Crealive’dan; B2B TOPTAN SATIŞ E-TİCARET SİSTEMLERİZen Pırlanta ve Altınbaş’ın da aralarında olduğu çok sayıda firmanın başarılı e-ticaret projelerine imza atan Crealive, geliştirdiği yeni sistem ile mücevher sektöründeki toptancı ve perakendeci firmalara fırsatlar sunuyor. Artık her üretici profesyonel bir B2B toptan satış sitesine sahip olabilecek ve dilerse sitesini İhracat Portalı TurkishJewellery.Org ve İç Pazar Portalı Kuyumculuk. Org ile entegre edebilecek. Hatta ürünlerini perakendecilerin B2C e-ticaret sitelerine ve pazaryerlerine dahi aktarabilecek.


Covid-19 pandemisi döneminde mücevher sektöründeki firmaların da en önemli gündem maddelerinden biri E-TİCARET dönüşüm çalışmaları oldu. Pek çok firma bugüne kadar ertelediği bu çalışmaları ajandalarının ilk sırasına aldı.

B2B Toptan Sipariş Site Yapımı Her Firmanın Gündeminde

Gerek ihracatçı gerekse iç piyasaya çalışan çok sayıda firma müşterilerine hizmet verebilmek için B2B toptan satış sitesi çalışmalarına başladı. Crealive da mücevher sektöründeki tecrübesi temelinde yeni bir sistem geliştirdi. Mücevher sektörüne yönelik butik e-ticaret sistemlerine imza atan Crealive Kurucu Ortağı Turan Karakaş yeni sistem ile ilgili şunları söyledi; ‘’Sektörün en başarılı örnekleri e-ticaret sistemlerinde Crealive altyapısını kullanıyorlar. Uzun yıllardır mücevherat sektörüne yönelik butik e-ticaret çözümleri üretiyoruz. Bu alanda son derece önemli bir tecrübeye sahibiz. En önemli avantajımız, kuyumculuk sektörü özelinde pek çok sorun ile karşılaşmış ve bunlara çözümler üretmiş olmamızdır. Bu da kuyumculuk sektöründe önemli bir deneyim edinmemizi sağladı.

Yılların birikiminden çok sayıda firma faydalanabilecek Artık hemen hemen her üretici ve toptancı firma B2B e-ticaret sistemlerinin önemini kavradı ve bu yönde çalışmalara başladı. Biz de bu alanda uzun yıllara dayanan tecrübemizle yalnızca mücevhercilere yönelik toptan satış e-ticaret paketi geliştirdik ve birikimlerimizden çok sayıda firmanın yararlanabilmesinin önünü açtık.

Standart B2B E-Ticaret Paketi Yeni geliştirdiğimiz sistem standart paket mantığına sahip. Bu paket bir üretici ya da toptancı firmanın, toptan sipariş ihtiyacının çok önemli bir kısmını sağlayan standartlarda. Bu yüzden ulaşılabilir fiyatlar uygulayabiliyoruz. Bunun için ayrı bir ekip kurduk.

Tercih eden firmalara butik hizmet vermeye devam ediyoruz

Eğer firma standart paket dışında, kendisine özel bir takım farklı çalışmalar isterse elbette bunlara da sahip olabiliyor ve bunlar ayrı ücretlendiriliyor. Eğer firma yalnızca kendisine özel bir çalışma isterse özel bir butik proje de hazırlayabiliyoruz.

600 USD Giriş Maliyeti, Aylık 120 USD Taksit Ödemesi Firmalara özel B2B E-Ticaret yazılımlarımızın ortalama proje bedeli 15.000 - 20.000 USD aralığında değişiyor. Ancak B2B Kuyumcu E-Ticaret Sistemi standart paketi giriş maliyeti 600 USD’den başlıyor ve aylık 120 USD ödemeler yapılıyor. Firmanın istediği ilave özelliklere göre fiyat değişiyor. Firma eğer sistemi kendi yapısına uygun bulmazsa dilediği zaman çalışmayı sonlandırabiliyor. Bu açıdan baktığımızda firma risklerini de azaltmış ve sistemi kullandığı kadar ödeme yapmış oluyor.Diğer sistemlerle entegrasyon Mücevher İhracatçıları Birliği B2B İhracat Portalı TurkishJewellery. Org ve Altın Dünyası ile İstanbul Kuyumcular Odası’nın İç Pazar Portalı Kuyumculuk.Org projeleri de Crealive e-ticaret altyapısını kullanıyor. Bu yüzden bizim sistemimiz kullanan üretici ve toptancılar dilerlerse kendi sitelerini ile bu önemli kurumların portallarına entegre edebiliyorlar. Örnek vermek gerekirse; firma bir ürünü üretip kendi sistemine girdiğinde dilerse bu ürün hem ihracat hem de iç Pazar müşterilerine de ulaşmış olabiliyor.

Perakendecilerin e-ticaret siteleri ile entegrasyon başlıyor Perakende satış yapmak isteyen kuyumcu ve mücevherciler için de standart paket geliştirdik. Bu paketlerin en önemli özelliği Altın Dünyası’nın on binlerce ürün modelinden oluşan havuzundan kendi sistemlerine içerik aktarabiliyor olması. Kısacası bir perakendeci firma 1 adet dahi resim çekme ve kendi sistemine girme maliyetine katlanmadan, Altın Dünyası’nın ‘’İZİNLİ’’ ürün havuzundan ürün seçerek kendi sistemine aktarabilecek ve kendi sitesinde satış yapabilecek. Yani Crealive B2B e-ticaret paketini kullanan üretici ve toptancılar dilerse Crealive perakende e-ticaret paketini kullanan perakende mağazacılara da satış yapma şansı yakalayabilecekler. B2C perakende standart paketi başlangıç fiyatı da 600 USD olarak belirlendi.

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN