top of page

SEKTÖR SORUNLARI ANKARA’YA AKTARILDITOBB tarafından Ankara’da sektördeki meclis başkanlarının davet edildiği büyük bir toplantı organize edildi. Kuyumculuk Sanayi Meclis Başkanı Sn. İmam Altınbaş’ın da iştirak ettiği buStoplantıda, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un da katılımı ile sektör sorunları tek tek konuşuldu.


Sektörü temsil ederek pek çok sorundan bahseden Altınbaş, sektörün rekabette önünü açmak ve dünya sıralamasında ilk sıraya yerleşmesini sağlamak için bir takım öneriler paylaştı. Bu konuda çözülmesi gereken sorunları da detaylı olarak anlattı. Bu sorunların çözülmesi için de yapılacak olan çalışmaların ve önerilerinde tek tek üzerinden geçti. Kuyumculuk sektöründe çalışan herkesin Türkiye ekonomisine daha fazla katkı sağlamak için çabaladığını da belirten Altınbaş, devletin desteği ile ülkemizin adını dünya mücevher sektöründe de ilk sıraya almak için mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti.


Kuyumculuk sektörünün hem üretim hem de tasarım anlamında, rekabet ettiği ülkelere göre farklılık taşıdığını belirten Altınbaş, sektörün biraz daha fazla desteklenmesi ile Türkiye kuyumculuk sektöründen pek çok Türk Markası, dünya liginde yer alan markalarla yarışacak düzeye gelecektir dedi. Şu an ki koşullarda da Türk mücevher markalarının adını dünyaya duyurmak için ciddi atılımlar yaptığını belirten Sn. İmam Altınbaş, bu konuda gidecek çok yolumuz var ama birlik ve beraberlik ile mücevher sektörünü daha da yukarı taşıyarak, Türkiye’nin tasarım ve üretim gücünü dünyaya daha fazla duyuracağız dedi.Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page