top of page

SİNA PIRLANTA EN YENİ MODELLERİYLE ISTANBUL JEWELRY SHOW’DAKuyumculuk sektörünün alanında lider markalarından Sina Pırlanta, geniş ürün yelpazesi, profesyonel ekibi ve üretim gücü ile başarı grafiğini her daim yukarıya taşıyarak hizmet vermeye devam ediyor. Pandemi dönemine rağmen bayi ve satış noktası konusunda ciddi bir atılım gerçekleştiren Sina Pırlanta’nın gelecek planlarını ve son durum değerlendirmelerini Yönetim Kurulu Başkanı Barış Lek anlattı.


Sina Pırlanta son yıllarda izlediği başarılı stratejilerle adından söz ettiriyor. Bu yıl özellikle bayi ve satış noktası konularında önemli bir atılımda bulundunuz. Mağazalaşma çalışmalarınızdaki gelinen son nokta nedir?


Son yıllarda kurumsallaşma çalışmalarımıza ağırlık verdiğimizi söyleyebiliriz. Belirlediğimiz stratejiler doğrultusunda hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bu adımların en önemlilerinden biri de mağazalaşma çalışmalarımızdı. Pandemi dönemine rağmen satış noktalarımız ve mağaza sayımız önemli oranda artış gösterdi. Türkiye’nin birçok bölgesine artık Sina Pırlanta ulaşmış durumda. Birçok mağaza ve satış noktası talepleri de şu an değerlendirme aşamasında. Bu konuda oldukça seçici davrandığımızı söyleyebiliriz.

Ayrıca www.sinapirlanta.com online mağazamız ile müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.


Mağazalaşma sürecinin yanı sıra ihracat alanında da önemli bir yol kat ettiniz. Hangi ülkelere ihracat gerçekleştiriyorsunuz?


Perakendeci kimliğimizin yanı sıra üretim gücümüz de firmamızın en önemli alanlarından biri. Perakende ve toptan kategorilerinde yakaladığımız başarı, bize ihracat konusunda da önemli destek sağladı. Pandemi döneminde yavaşlayan ihracat çalışmaları şu an yine hız kazandı diyebiliriz. Arap ülkeleri başta olmak üzere Meksika’dan Azerbaycan’a kadar birçok ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.


İki yıl aradan sonra Istanbul Jewelry Show tekrar kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fuarın önemli katılımcılarından birisiniz. Fuar hazırlıklarınızdan bahseder misiniz?


Uzun yıllardır Istanbul Jewelry Show’da katılımcı olarak yerimizi alıyoruz. Bu fuarda da önceki fuarlarda olduğu gibi hazırlıklarımızı tamamladık. Geniş ürün yelpazemiz ve profesyonel ekibimizle iş ortaklarımızı ve konuklarımızı standımızda ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Bu yıl standımızda Sina Pırlanta, Sina Montür ve Sina 14 Ayar Toptan markalarımızla yer alacağız. Amacımız her yıl olduğu gibi konuklarımızın tüm taleplerine yanıt verebilmek ve yeni iş ortaklıkları kurabilmektir.


Reklam çalışmalarınızla da oldukça göz önünde olduğunuz bir yıl oldu. Önümüzdeki yıl için de yine televizyon ekranlarında olacak mısınız?


Son yıllarda televizyon ekranlarında ve dijital mecralarda reklam kampanyalarımızla oldukça yer alıyoruz. Seçili projelerde yer almaya özen gösteriyoruz. Sina Pırlanta sloganı artık nihai tüketici tarafından da benimsendi. Marka yüzümüz ünlü oyuncu Emine Ün ile markamız çok güzel bir sinerji oluşturdu ve bu sinerji ekranlara yansıdı. Önümüzdeki yıl için de şimdiden reklam kampanyamız için çalışmalara başladık ve çok özel bir proje ile nihai tüketicinin karşısına çıkacağız.


Bình luận


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page