top of page

Simone Jewels: ‘TATTOO’ Sanatı

Singapur’un yüksek mücevher markası Simone Jewels, son koleksiyonu ‘TATTOO’ ile vücut sanatını mücevherler ile birleştiriyor. Markanın kurucusu Simone Ng, bu kez vücut sanatında yaygın olarak yer alan aşk ve cesaret temalarına odaklanıyor.


Simone Ng, koleksiyonlarının her birini derin anlamlar taşıyan hikayeler ile özgün hale getiriyor. ‘Mücevher hikaye anlatıcısı’ olarak da anılan Simone Ng, yarattığı tasarımlarına peri masallarını ve tarihi alıntıları işleme konusunda özel bir yeteneğe sahip.


Yeni koleksiyonunda ilgisini, dövme sanatına çeviren Ng, anlamlı mürekkep katmanlarının asırlık sanatını özgünleştirdi. Üzücü bir yaşantıdan ilham alan seri, Simone’un mürekkep ile kapatmak zorunda hissettiği ameliyat izinden doğuyor.


Dövmelerin ardındaki duygusal ve sembolik anlamlardan büyülenen Ng, mücevherleri ve dövmeleri aynı yolda birleştirdi. Böylelikle markanın en son oluşturulan koleksiyonu TATTOO’nun oluşumu gerçekleşti.


Koleksiyonda yer alan her bir mücevher, dövme tasarımlarında en çok tekrar eden; aşk, güzellik, cesaret ve yaşamdan ilham alarak minyatür bir sanat eseri oluşturuyor. Cinsiyetsiz olacak şekilde tasarlanan seri, duyguları özel motifler ile sergiliyor.18 ayar siyah altın, koyu yeşil krom turmalinler ve yuvarlak parlak kesim pırlantalar içeren Tattoo Beautiful Wings küpeleri, güzellik temasını yansıtıyor. 18 ayar beyaz, siyah ve pembe altın; krom turmalin ve oval şeklindeki tanzanit ile tasarlanan pırlantalı Tattoo Beauty of Courage broş, eril ve dişil kullanımı gözler önüne seriyor.


18 ayar pembe altın, kolomb zümrüdü ve pırlantalar ile süslenmiş Tattoo Beauty of Life yüzüğü, üç boyutlu tasarımı ile dikkat çekiyor. Tattoo Courage of Life kolye ise 18 ayar beyaz altın ve pırlantadan oluşuyor.Tattoo Key to Life yüzüğünün tasarımını 18 ayar beyaz, pembe altın ve yakut oluştururken, pembe safirlerden ve akuamarinden tasarlanan Tattoo Love of Courage yüzüğü aşk temasını yansıtıyor.


TATTOO koleksiyonu, 2023 yılı boyunca aşamalı olarak piyasaya sürülecek.
Kommentare


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page