top of page

STEEL KALIP & MAKİNE FUARA HAZIRTürk mühendislerinin ve ustalarının görev aldığı Steel Kalıp & Makine, İtalya Vicenza Fuarı’nda elde ettiği olumlu sonuçları İstanbul Jewellery Show’a da yansıtmayı hedefliyor. 2 yıl aradan sonra düzenlenecek olan İJS’nin Ekim ayağına çok sıkı hazırlanan Steel; özellikle yeni makinalarıyla ilgi odağı olacak. Yakın zaman önce yeni ve akıllı üretim merkezine geçen Steel; kuyum üreticisinin hayatına yıllardır kolaylıklar katmaya devam ediyor…


Kuyum üreticilerine bugüne kadar 100’e yakın farklı makine üreten, ülkemizin seçkin endüstri markalarından biri olan Steel Kalıp & Makine; İtalya fuarından mutlu ayrıldıktan sonra İJS’nin Ekim ayağında da yine çok sayıda yeni makinesini fuar ziyaretçilerine sunmaya hazırlanıyor. Bu yılın en çok satan ve çok beğenilen makinesi olarak kabul edilen Steel Gram Altın ve Sarrafiye Altın Otomatik Ambalajlama Makinesini fuar standına taşıyacak olan marka; aynı zamanda daha önce sadece elle yapılan, geleneksel takı modellerinin makinede seri üretilebilir olduğunu sektör mensuplarına yeni cihazları ile gösterecek.


Pandemi ile birlikte artık fuarcılık anlayışında da köklü değişiklikler olduğunu, bundan sonra eski fuar kalabalıklarının yerine daha az sayıda ama gerçek alıcıların ağırlıklı yer alacağı fuar dönemlerine giriş yapıldığını kaydeden Steel Kalıp & Makine Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf İzzet Çelik; açıklamasını şöyle sürdürdü:


“Kuyumcukent’te bulunan ve bu sene çok daha büyük bir hale getirdiğimiz showroomumuz 365 gün açık fuar standı gibi faaliyetlerine devam ediyor. Fuarların olmadığı dönemde kıymetlerinin daha iyi anlaşıldığını tahmin ediyorum. Her zaman ki markamız, İJS’nin Makine Bölümünde en büyük stant olarak yer alacak ve pek çok yeniliği sektör mensuplarına sunacak. Bugüne kadar sektörümüzün kullanımı için ürettiğimiz 80 farklı makinemizi bu yıl yeni üretim merkezimde 100’e çıkarttık. İtalya’da ilk kez tanıttığımız yeni makinelerimiz çok beğenildi ve İtalyanlar bile sipariş etti. Bir nevi ‘tereciye tere sattık’ tabirini kullanabiliriz.”


“Makine Kopyalama ve Taklit Etme Cezasız Kalmayacak”


Steel; bu yıl içinde hem yeni makineleri hem de daha önce ürettiği bazı makineleri için patent aldı. Bundan böyle Steel’in ürettiği bir makineyi kopyalamanın hukuki bedeli ağır olacak. Yusuf İzzet Çelik; yeni makine üretmek için çok ciddi yatırımlar yaptıklarını, bu konuda değerli mühendislerinin büyük emek harcadığını belirterek, “Artık bu duruma bir dur deme zamanımız gelmişti. Başta yeni makinelerimiz olmak üzere pek çok ürünümüz için patent aldık. Fikrimizi almak, makinemizi kopyalamak kolaycılığına kaçanları ağır hukuki yaptırımlar bekliyor” dedi.


Kahramanmaraş’taki Gelişmeleri Mutluluk İçinde Takip Ediyoruz…


Kahramanmaraş Altınşehir Üretim Kompleksi’nin hayata geçmesi ve tam kapasiteye ulaşmasıyla ilgili çok mutlu olduğunu sözlerine ekleyen Çelik; Maraşlı kuyum üretici dostlarıyla yıllardır çalıştıklarını, kısa bir dönem içinde bu çalışmanın daha yakından gerçekleşmesiyle ilgili projeleri değerlendirdiklerini dile getirdi.
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page