top of page

TÜRKİYE'NİN EN HIZLI BÜYÜYEN PIRLANTA MARKASIİlk mağazasını 2014 yılında açan Blue Diamond mağazaya sayısı 120’ye ulaştı. Markanın satış noktası sayısı ise 200’ü aştı. Son yılların en önemli büyüme performansını ortaya koyan markasının stratejileri ve sağladığı avantajlarla ilgili BlueDiamond Genel Müdürü Eyüp Elitaş sorularımızı yanıtladı.


Blue Diamond son yılların en önemli büyüme performanslarından birine imza attı. Sektörün daha önce tanık olmadığı bu performansı ortaya koymanızdaki temel faktörler nelerdir?

Çok kısa bir sürede Türkiye’nin dört bir yanındaki mağaza sayımız 100’ü ulaştı. Bunun en büyük sebebi mağaza açanların çok kazanması. Blue Diamond markası sunduğu avantajlar sayesinde diğer rakiplerinden ayrılıyor ve en zor zamanlarda bile en çok kazandıran marka olarak sektördeki tüm kuyumcuların dikkatini çekiyor.

*Bayilerimiz hem pırlantayı en uygun fiyata alabiliyor, hem de altını istediği yerden temin ederek sektörde rakiplerine karşı avantajlı oluyorlar. *Markayı benimseyen ve bizimle birlikte işine yatırım yapan bir bayi ağımızın olması hızlı büyümeyi beraberinde getiriyor. *Markanın pırlantanın yanı sıra kuyumcu özelliğinden uzak olmayışı, her yerde rahatlıkla mağaza açabilmeyi sağlıyor. *Bayilerimiz mağaza açtıktan sonra da her zaman yanında olmak adına sürekli çalışıyo- ruz. Bunun için çalışan bir ekibimiz var.

Doğru iletişimin ve marka yatırımının ne kadar önemli olduğunun kanıtı olan bir markasınız? Blue Diamond için marka yatırımı ne demek?


Markamızın iletişimini 365 gün kesintisiz olarak yapıyoruz. Ulusal tv kanalları, radyo, sosyal medya ve internet reklamlarında hem kampanyalarımızın duyurusu hem de marka imajına yönelik reklamlarımız yer alıyor. Reklamlarımız sayesinde markamıza ve pırlantaya olan ilgi arttı. Buna bağlı olarak mağazalarımıza giren müşteri sayısı ve cirolarımızdaki artışı hissediyoruz.

Blue Diamond’ın franchising sistemi ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Mevcut durumunuz ve hedefleriniz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Bayilik konusunda öncelikle ticari olarak ortak görüşe sahip olduğumuz kuyumcularla ilerliyoruz. Herhangi bir franchise bedeli almıyoruz. Lokasyon olarak AVM veya müşteri trafiğinin yüksek olduğu caddelerde en az 5 metre cepheli mağazaları tercih ediyoruz. Mağazalarımızın minimum 40 metrekare olması ve standardımızı korumak için dekor konusunda bizim çalıştığımız mimarlar ile ilerlenmesi gerekiyor. Ayrıca mağaza açmak isteyenler belirli bir miktar ürün alımı yapmak durumundalar. Bu tutar da AVM ve cadde mağazalarına göre farklılık gösteriyor önümüzdeki dönemde de bayi sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. Reklam yatırımlarımız devam edecek, Türkiye’nin en iyi pırlanta markası olduğu- muzu reklamlarımızla duyurmaya devam edeceğiz.
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page