top of page

TEZCAN GALVANO’DAN 8K KAPLAMA İÇİN ÖZEL ÇÖZÜM


Tezcan Galvano Kaplama Atölyesi; uzun araştırmaların ardından 2 yıldır 8 ayar takılar için özel kaplama işçiliği gerçekleştiriyor. Diğer takılarda yaptığı kaplamalara ek olarak 8 ayar takılar için koruma işlemi de yapan Tezcan; bu zorlu takı grubunun uzun yıllar aynı parlaklıkta kalması için tüm bilgi ve tecrübesini müşterilerine sunuyor…


Yıllardır kuyum üreticisine büyük katkılar sağlayan ve bilimden aldığı güçle birçok yeni uygulamayı ülkemizde hayata geçiren Tezcan Galvano Kaplama; 8 ayar takı grubunda 2 yıldır özel kaplama hizmeti gerçekleştiriyor.


Altın oranının yaklaşık 3’te 1 oranında olduğu 8 ayar takılar 14 ve 22 ayar takılara göre çok daha kolay kararabiliyor. Tezcan Galvano Genel Müdürü Alperen Tezcan; yıllarca 8 ayar takı kaplama işine girmediklerini ve yurtdışında bu takı grubuyla ilgili özel bir formül geliştirdikten ve arzu edilen sonuçları elde ettikten sonra 8 ayar kaplamaya varız dediklerini söyledi.


Öncelikle 8 ayar takılarda çok fazla bakır kullanılmasının kararma sürecini hızlandırdığını kaydeden Alperen Tezcan; “Ülkemizin önde gelen 8 ayar takı üreticilerine kaplama hizmeti sunuyoruz. Müşterilerimize kaplama öncesi bu üründe bakır kullanımının arzu edilen uzun ömürlü kararmama durumuna mani olacağını net bir şekilde ifade ediyoruz. Almanya’daki çözüm ortağımızla 8 ayar takılar üzerine yeni çalışmalar yaptık. 8 ayar takılarda kaplamanın üzerine ekstra bir koruma uyguluyoruz. Perakende kuyumcusuna sunulan 8 ayar takıların %85’i uzun soluklu parlaklığını koruyor. Vitrinde çok kalan, güneşle temas eden ve son tüketicinin deneyip bıraktığı modeller ise bize geri geliyor ve yeni bir işlem sonrası tekrar eski parlaklığına kavuşuyor. Bu oran %15 civarında oluyor. Çok cüzzi bir işçilik ücretiyle üstündeki korumayı yeni koruma ile değiştirip yine ilk günkü parlaklığı elde ediyoruz” diye konuştu.


8 ayar takılarda ömür boyu veya çok uzun yıllar kararmama garantisi vermenin bilimsel gerçeklerden uzak olduğunun altını çizen Tezcan; hiçbir zaman müşterilerini veya kamuoyunu yanıltacak keskin ifadeler kullanmamaya özen gösterdiklerini, uyguladıkları özel formüllerin 8 ayar takıların parlaklığını uzun döneme taşıdığını ifade etti.Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page