top of page

Tiffany & Co.'dan Doğal Yeşil Mucize: Tiffany Muzo Emerald

Tiffany & Co. olağanüstü bir değerli taş satın aldığını duyurdu: 10 karatın üzerinde bir zümrüt.

Dünyanın en iyi zümrütlerinin çıkarıldığı Muzo Emerald Colombia'dan (Muzo Zümrüt Kolombiya) nadir bir şekilde temin edilen 'Tiffany Muzo Emerald', adını kaynağı olan Bogota'nın 60 mil kuzeybatısında bulunan ünlü Muzo madenlerinden alıyor.


Kolombiya'nın ünlü Muzo madenlerinden şimdiye kadar elde edilen en iyi zümrüt artık bir Tiffany & Co. zümrütü. Ağırlığı 10 karatın üzerinde olan bu dikdörtgen kare kesim zümrüt, Aralık 2019'da tarihi Puerto Arturo kuyusundan çıkarıldı.


Bu doğal yeşil taş, Tiffany'nin sürekli devam eden arayışını temsil ediyor.

"Nadir mücevherler konusunda Tiffany Muzo Zümrüt'ü satın aldığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Ağırlığı 10 karatın üzerinde olan bu olağanüstü taş, doğanın sunduğu en gözde değerli taşları satın alma konusunda, Tiffany’nin uzun süreli mirasının bir devamıdır."

- Tiffany & Co. Baş Gemologu Victoria Wirth Reynolds -


Bu zümrüt, olağanüstü rengini vurgulayan yüksek berraklığı nedeniyle nadir zümrütler arasında yer alıyor. Yüzeyinde hiçbir şekilde çatlak bulundurmayan zümrüt, neredeyse hiç inklüzyon içermiyor; mikroskobik incelemede bulunan ve Muzo madeninden elde edilen Kolombiya zümrütlerinde bulunanlarla tutarlı olan yalnızca birkaç inklüzyon (doğal bir değerli taşın içerisinde bulunan içerikler veya mineral kristaller) sergiliyor.


Büyük boyutu, kökeni, rengi ve olağanüstü kristal kalitesinin benzersiz kombinasyonu, onu doğanın bir mucizesi haline getiriyor ve yeni adına çok yakışıyor: Tiffany Muzo Emerald.


Tiffany Muzo Emerald, Blue Book 2023'ün sonbahar lansmanıyla birlikte piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page