top of page

TIFFANY & CO. YÜKSEK MÜCEVHER KOLEKSİYONUNU TANITTI

Tiffany & Co.’nun ikonik Bird on a Rock Broşu, dünyanın en nadide incileri ile yeniden tasarlandı. Özel Yüksek Mücevher Kapsül Koleksiyonun lansmanı, Katar’da organize edilen etkinlik ile gerçekleştirildi.

20. yüzyılın en yetenekli sanatçılarından biri olan Jean Schlumberger, fantastik tasarımlarıyla ünlüdür. İnce zevklere sahip biri olarak, etrafındaki dünyayı mücevherlere yansıtma konusunda esrarengiz bir yeteneğe sahipti. Yenilikçi ve yaratıcı özellikleri olan Schlumberger, Tiffany ile işbirliğine başladığında mücevher tasarımında benzeri görülmemiş bir bölüm başlattı.


Schlumberger tasarımı olan Bird on a Rock broşu, 1965 yılında piyasaya sürülmüştü. Tiffany’nin LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton liderliğinde yeniden ilgi gören Bird on a Rock tasarımında değişikliklere gidilerek Bird on a Pearl adında yeni bir kapsül koleksiyon tasarlandı. Bir zamanlar değerli taşların üzerine yerleşen kuş, şimdi de tuzlu su incilerinin üzerinde yeni bir yuva oluşturdu.

Koleksiyonda bulunan en dikkat çekici parça, 316 karattan fazla, krem incilerden oluşan üç sıralı bir kolyedir.

Bahsedilen değerli inciler, Körfez bölgesinden temin ediliyor ve bölgedeki en büyük doğal incilere sahip Bay Hussein Al Fardan’a ait özel koleksiyonlardan alınıyor. Fardan, yüksek mücevher markalarının arasından yalnızca Tiffany & Co.’ya kapılarını aralıyor.


Bird on a Pearl kapsül koleksiyonu, Katar’ın Doha kentinde düzenlenen özel bir etkinlikle tanıtıldı. Koleksiyondaki parçaların tümü Jean Schlumberger'in estetiğinden ilham alan çeşitli renklerde ve ender doğal tuzlu su incileriyle süslendi. Koleksiyon, yeniden tasarlanan ikonik broş, yüzük, küpe ve kolyeleri içeriyor.
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page