top of page

Tucson’da Trend Olan Beş Rengin Mücevherlere Yansıması

Renkli değerli taşların bir araya geldiği AGTA GemFair Fuarı, 31 Ocak - 5 Şubat tarihlerinde Tucson'da gerçekleştirildi. En küçük taştan, mücevherlere kadar birçok tasarım, sektör profesyonelleri tarafından sergilendi. Fuarda, gözler önüne serilen mücevherlerde 5 renk dikkatleri çekti.

Renkli değerli taşlar, her dönem trendlerin arasında büyük bir yere sahip. 2023 yılında da parlak ve cesur bir şekilde sahip oldukları yeri koruyacakları açık. AGTA GemFair fuarında sergilenen mücevherler dikkate alındığında, önümüzdeki iki yılda hangi renkteki değerli taşların trend olacağını anlamak mümkün.


Bu yıl öne çıkan beş değerli taş renge (eflatun, mor, turuncu, deniz mavisi ve zümrüt yeşili) sıkça rastlanıyor ve renk meraklılarını cezbedebilecek değerli taşların çeşitliliği dikkatleri çekiyor.


Yazının devamında bahsedilen değerli taşları görebilirsiniz.


Pantone, 2023 yılının rengini ‘’Viva Magenta’’ olarak açıklamıştı. Koyu pembe rengine sahip değerli taşlar, yılın rengiyle doğal bir uyum sağlarken; pembe turmalin, Viva Magenta rengi ile neredeyse birebir eşleşmektedir. Koyu pembe değerli taşlar yılın rengine doğal bir uyum sağlarken, pembe turmalin Pantone Viva Macenta renk örneğiyle neredeyse birebir eşleşmektedir.Mor rengi, Tanzanya’nın Manyara Bölgesinde, Mererani Tepeleri yakınlarında çok küçük bir maden alanında bulanan tanzanite’ de ve spinel taşlarında gözlemleniyor.

Deniz mavisi, değerli taşlar için trendler arasında yer alıyor. Paraiba turmalin, Londra mavisi ve parlak deniz mavi rengindeki safirler, trendlere uygun gösterilebilir.


Turuncu rengi ise soğuk tonlu trend tahminlerine sıcaklık getiriyor. Çarpıcı ve fark edilebilir bir renk olan turuncu safir, Meksika ateş opal ve spessartine garnet taşlarında kendisini gösteriyordu.


Zümrüt, tsavorite ve yeşil turmalin çekicilik açısından güçlü bir durumda. Bazen klasikler en iyi trendlerde yer alabiliyor.


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN