top of page

TURKISHJEWELLERY.ORG ÜYE İHRACATÇI SAYISI ARTIYOR


Sektörün önde gelen ihracatçıları Mücevher İhracatçıları Birliği’nin B2B İhracat Portalı TurkishJewellery.Org’da yerlerini aldı. Portalın katılımcı sayısı 100’ü aştı.


Mücevher İhracatçıları Birliği, pandemi sürecinde çok önemli bir projeyi hayata geçirdi. Mücevher İhracatçılarının onbinlerce ürününün ve detaylı firma profillerinin yer aldığı TurkishJewellery.Org B2B İhracat Platformu’nda hazırlıklar tamamlandı. Geçtiğimiz Temmuz ayında kısıtlamaların gevşetilmesi sonrasında başlayan içerik oluşturma ve yazılım süreçlerinde sona gelindi. Yalnızca birkaç ay gibi kısa süre içinde 100’e yakın firmanın on binlerce ürünü profesyonel fotoğrafları, canlı model üzerinde fotoğrafları ve 360 derece videoları çekilerek platforma yüklendi.


Platformda ayrıca her firma için son derece detaylı bir profil sayfası oluşturuldu. Bu sayfalarda firmanın bilgisine, telefon numaralarından mail adreslerine, firmanın katıldığı fuarlardan faaliyet alanına kadar her türlü bilgi yer alıyor.

J-BOX İLE ENTEGRE ÇALIŞIYOR Sisteme giren yabancı alıcılar, firmalarımızla randevu alarak, Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından geliştirilen sanal mücevher satış kutusu J-BOX üzerinden ürünleri HD kalitesinde inceleyebiliyor ve firmalarımızla görüşebiliyor.


ALTINDAN MONTÜRE, PIRLANTADAN GÜMÜŞE... HER ÜRÜN GRUBU BULUNUYOR.

Sistemde firmalar ürün gruplarına göre ayrılıyor ve ürünler bu ayrıma göre ayrılıyor ve ürünler bu ayrıma göre sisteme yükleniyor. Sistemi ziyaret eden yabancı alıcı ister ürün, isterse belirli bir ürün grubunda faaliyet gösteren firmaları aratabiliyor.

TurkishJewellery.Org ihracat portalının sektör ihracatı için önemli olduğunu belirten Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Kamar proje ile ilgili şunları söyledi;


YENİ NORMAL DÖNEMİN KAPALIÇARŞI’SI ‘‘Bütün dünyada başlayan dijitalleşme süreci, coronavirüs döneminde bir zorunluluk haline geldi. Pandemi sürecinde uygulamaya alınan projenin pandemi sonrasında da global mücevher ticaretinde ülkemiz için önemli bir rol oynayacağı tahmin ediyoruz. Kaldı ki fuarların başlaması ile birlikte uluslararaı fuarlara katılan firmalarımız bu platform üzerinden gelen taleplerlerle fuarlarda alıcılarla buluşmaya başladı. Örneğin JCK Las Vegas’ı ziyaret etmeyi düşünen alıcı, bu fuara katılan firmalarımız ile portal üzeriden tanışaıp fuarda görüşmek için randevu alabiliyor.

Platforma üye olan firmalar, yüzlerce çeşit mücevherini, hiçbir seyahat, konaklama vb harcamaya katlanmadan, normal şartlarda randevu bile alması mümkün olmayan global ölçekteki dev firmalara sunabiliyor. B2B İhracat Platformu TurkishJewellery. Org’un pandemi sonrasında da artarak kullanılmaya başlamasını beklkeniyoruz.’’

DÜNYADA BENZER İÇERİK KALİTESİNDE B2B PORTAL YOK

Mücevher İhracatçıları Birliği’nin getiridiği standart sayesinde her ürün en yüksek standartlarda 2 açıdan fotoğraflanıyor. Her ürün ayrıca canlı mankenler üzerinde fotoğraflandığı gibi 360 derece videoları da çekilerek sisteme yükleniyor. Bu yüzden sistem son derece yüksek bir içerik kalitesine sahip. Sisteme giren yabancı alıcılar ürünleri en ince detayına kadar görüntüleyebiliyor. Dünyadaki diğer b2b mücevher ihracat platformları ile karşılaştırıldığında TurkishJewellery.Org en başarılı proje projelerden biri konumunda.

TANITIM İÇİN SEFERBERLİK BAŞLIYOR Mücevher İhracatçıları Birliği sistemin içerik ve tasarım çalışmaları sonrasında önemli bir tanıtım seferberliği başlattı. Bu konuda uzman dijital pazarlama ajansları ile anlaşma imzalandı. Global mücevher endüstrisi yayınları ile reklam anlaşmaları yapıldı. Yapılan tanıtım çalışmaları neticesinde firmalarımıza dönüş başladı. pek çok firmamız portal üzernden yeni iş fırsatları yakalayıp yeni müşteriler kazandı. Hedef odaklı yapılan reklam çalışmaları neticesinde portalın sayfa görüntülenme sayıları 1 milyona yaklaştı.


1 Milyon Mücevher İhracatçıları Birliği’nin başlattığı tanıtım çalışmaları sonuç verdi. TurkishJewellery. Org’a dünyanın dört bir yanından giriş yapıldı. Portalın sayfa görüntülenme sayıları 1 milyona yaklaştı.Comentarios


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page