top of page

Zamanda Yolculuk: Van Cleef & Arpels 'Le Grand Tour'

Kuyumculuk zanaatının zirvesini temsil eden yüksek mücevherler, bu sefer Van Cleef & Arpels’ın yeni koleksiyonu ‘‘Le Grand Tour’’ ile yeni bir yolculuğa çıkıyor.

Parisli mücevher evi Van Cleef & Arpels, 16. yüzyıldan itibaren Avrupa'nın sanatsal ve kültürel mirasından aldığı ilhamı, ‘‘Le Grand Tour’’ yüksek mücevher koleksiyonu ile Roma'da bir araya getiriyor.

Çıkarılabilir kolye uçlarına sahip Josiah kolye ve küpeler, beyaz altın, 25.10 ve 21.78 karat iki oval kesim safir, 1.55 karat bir yuvarlak DIF pırlanta, pırlantalar

Van Cleef & Arpels, ‘‘Le Grand Tour’’ koleksiyonunu tanıtmak için Roma'yı seçti. Parisli mücevher evinin bunu yapmak için bir nedeni vardı: Le Grand Tour adını taşıyan bu yeni koleksiyon, 17. yüzyılın sonlarından itibaren genç aristokratların Avrupa'da gerçekleştirdikleri yolculukların değerli bir yorumunu ifade ediyor.


‘‘Le Grand Tour koleksiyonu çok boyutludur. Mücevher ve dekoratif sanatların gelenekleri, Le Grand Tour koleksiyonuyla hatıra olarak geri getirildi. Dönemleri ve kültürleri bir kez daha keşfetme ve karıştırma fikri, koleksiyon sayesinde harmanlıyor. Bunun için seleflerimizin izini takip ettik ve tarihsel olarak ünlü şehirleri seçtik.’’

-Van Cleef & Arpels Başkanı ve CEO'su Nicolas Bos-


Yaklaşık 70 parçadan oluşan bu koleksiyonun yaratılmasında her şey düşünüldü ve Le Grand Tour koleksiyonuna üst düzey ustalıkla hayat verildi.

Her bir parça farklı bir tur destinasyonundan ilham alıyor: Londra'da bulunan Wedgewood porselenlerini çağrıştıran akışkan safir kolye, Paris'teki hanımefendilerin sarayında bulunan avizeleri yansıtan ışıltılı rubellit küpeler, Alplerin karla kaplı manzaralarını anımsatan yontulmuş turmalin kolye, Venedik sularını yansıtan çarpıcı turkuaz kabaşon kolye.

İlham alınan diğer destinasyonlar arasında Floransa, Roma ve Napoli yer alıyor ve hepsi de aynı derecede nefes kesici mücevherlere sahip. Le Grand Tour'un halihazırda seçkin olan doğasını, yüksek mücevher koleksiyonunun ilham aldığı sanat kadar değerli olan nadir değerli taşların sayısız kullanımı daha da ileri götürüyor.


Koleksiyonun tamamı sizi dünyevi ve harika bir yolculuğa çıkarıyor. Basitçe ifade etmek gerekirse belirtildiği gibi, "hayal kurmak ve kaçmak için bir davet."Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN