top of page

Van Cleef & Arpels'den Danstan İlham Alan MücevherlerVan Cleef & Arpels onlarca yıldır danstan ilham almıştır. Maison'un feminen figürlere sahip yüksek mücevher parçalarından oluşan koleksiyonu, balenin şiirsel zarafetini yansıtıyor. Altın kafes gibi çeşitli tekniklerin kullanılması dansçıların hareketlerini ifade eder; tutuşlar, sahne kostümlerinin dokularını taklit eden elmaslar veya renkli taşlarla süslenmiştir. Değerli bir baş süsü ile süslenmiş altın veya elmas bir yüzle tamamlanan dansçılar, mükemmel çevikliklerini yakalayan nokta bale ayakkabılarıyla tasvir edilmiştir.


Maison'ın dans dünyasıyla ilişkisinin tarihi 1920'lerde Paris'e kadar uzanıyor. Tutkulu bir bale aşığı olan Louis Arpels, yeğenini Place Vendôme'daki butikten kısa bir yürüyüş mesafesindeki Opera Garnier'e götürmekten büyük zevk aldı. Van Cleef & Arpel'in ilk balerin klipleri 1940'ların başında sunuldu ve kısa sürede imza parçalarından biri haline geldi. Sayısız renkli taşların kullanıldığı dansçılar Kuğu Gölü , Fındıkkıran , Firebird ve Les Sylphides gibi ünü eserlerin birer uyarlaması niteliğinde.1950'lerde Louis Arpel'in yeğeni Claude Arpels, New York Şehir Balesi'nin kurucularından ünlü koreograf George Balanchine ile tanıştığında dans dünyasına olan bu bağlılık güçlendi. Balanchies'in bale, üretimi sonuçlandı o değerli taşlar için onların ortak tutkusu gelen çiçek bir sanatsal bağ Jewels ilk Nisan 1967 Bu bir sac Her hareket mücevher ve besteci ile ilişkilidir yılında New York'ta gerçekleştirilen,: Emeralds için Gabriel Fauré, Yakutlar için Igor Stravinsky ve Elmaslar için Pyotr Ilyich Çaykovski.

2006 yılında tanıtılan Ballet Precieux High Jewellery Koleksiyonu, Van Cleef & Arpels'in dansa olan yakınlığını daha stilize parçalarla bir kez daha yansıtıyor. Bu koleksiyonun çeşitli bölümleri yıllar içinde aşamalı olarak açıldı. Van Cleef & Arpels Başkanı ve CEO'su

Nicolas Bos, “Bu işbirlikleri, farklı disiplinler arasındaki bu karşılaşmalar bizim için her zaman önemli bir ilham kaynağı olmuştur. Yaratıcılığımızı besliyorlar ve çeşitli sanat formları arasında köprüler kuruyorlar.”


2012 yılında, maison, Benjamin Millepied'in şirketi Los Angeles Dance Project ile yeni bir işbirliğine başladığında, özellikle dans yoluyla sanata olan bağlılığını güçlendirdi. Benjamin Millepied'in koreografisiyle öne çıkan Romeo & Juliet koleksiyonunun 2019 yılında tanıtılmasının ardından aralarındaki bağ büyümeye devam ediyor.

Maison'ın balerin klipsleri, dans sanatına canlı bir övgü olmaya devam ediyor. Her parçada sergilenen olağanüstü işçilik ve uzmanlık karşısında insan gözünü kamaştırmadan edemez. Van Cleef & Arpels bu disiplini kutlarken, ilk dansçı mücevherlerinin mirasını da sürdürüyor.

Commentaires


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page