top of page

Vicenzaoro Beklentileri Aştı

Avrupa'nın en büyük altın ve mücevher fuarı olan Vicenzaoro 20 - 24 Ocak 2023 tarihleri arasında sahne aldı. Mücevher dünyasının en etkili oyuncuları İtalya’da bir araya geldi. Yaklaşık 70 yıllık tarihinin en büyük etkinliğine ev sahipliği yapan Vicenzaoro, İtalyan Sergi Grubu’nun (IEG) bildirdiğine göre, rekor sayıda katılımcı ve ziyaretçi çekti. 68 Türk firmasının yer aldığı fuarda katılımcı sayısı, pandemi öncesine kıyasla %11,5 artarak (36 ülkeden) toplam 1.300’e ulaştı.Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın Vicenzaoro fuar organizatörü firma IEG (Italian Exhibition Group) Direktörü Marco Carniello, Vicenzaoro Fuar Direktörü Matteo Farsura ve diğer yöneticilerle ile bir araya geldi. Fuarın verimli bir salonunda 2000 - 2500 metrekare büyüklüğündeki bir alan talep eden Burak Yakın, Turksh Pavilion için fuar yönetiminin önerdiği eski yeri kabul etmedi. Bu konudaki görüşmeler önümüzdeki dönemde de devam edecek.


"Italian Exhibition Group Direktörü Marco Carniello ile gerçekleştirdiğim görüşmede milli katılım için talepte bulundum. 2500 metrekare alana kendi sektörümüzün firmaları için yer istiyorum. Bunun için çabalayacağız.’’ Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı, Burak Yakın

Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın, Dünya Mücevher Konfederasyonuna üyeliğin gerçekleştirildiği törende Türkiye’nin mücevher sektöründe önünün açık olduğunu vurguladı ve açıklamalarına şu cümlelerle devam etti: “Dört yıl boyunca sektörümüzü daha iyi yerlere götürüp ihracatta dünya lideri olmak istiyoruz. Orta Doğu’da ve Avrupa’da en büyük üretici merkezlerinden birisiyiz. Her geçen gün altın ve mücevher sektörü olarak güçleniyoruz, bunu daha da ileri taşımak istiyoruz. İtalian Exhibition Group Direktörü Marco Carniello ile gerçekleştirdiğim görüşmede milli katılım için talepte bulundum. 2500 metrekare alana kendi sektörümüzün firmaları için yer istiyorum. Bunun için çabalayacağız.’’ diyerek sektörüne olan inancını belirtti.


Birbirinden farklı katılımcı profilini bir araya getiren fuarda; altın, platin, inci, el yapımı gümüş eşyalar, değerli taşlar, inciler, saatler, mercanlar ve kameolar, altın mücevher üretimi için makine ve ekipmanlar sergilendi.


Dünyanın en büyük mücevher organizasyonları arasında ilk üçe girmeyi başaran Vicenzaoro Mücevher Fuarında, ana üretim bölgelerinde üretilen en iyi İtalyan mücevherlerin yeni koleksiyonları sergilendi.


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page