top of page

Yeni Bir Yüksek Mücevher Türünün İlk Koleksiyonu: Garrard Couture

İngiliz kraliyetiyle en çok ilişkilendirilen lüks mücevher markası Garrard, nesiller boyu özel tasarım taçlarıyla kral ve kraliçelerin vazgeçilmezi oldu. Klasik kraliyet ilişkisinden uzaklaşan marka, yüksek mücevherlerden oluşan yeni bir kurum içi ‘tür’ değişikliğine gidiyor.

Garrard, yeni bir yüksek mücevher türünün ilk koleksiyonu olan Couture’yi piyasaya sürerek rafine görünümünden biraz uzaklaşıyor. Yeni bir yüksek mücevher serisine başlamanın fikri ise Garrard’ın Kreatif Direktörü Sara Prentice’ye ait.


Önceki koleksiyonlarından farklı bir çizgide ilerleyen Couture koleksiyonu, gelenekleri yıkıyor. Farklı boyutların renklerle buluşması, son teknoloji tekniklerin özel taşlarla kombinasyonları, Garrard için yeni bir tasarım çağını başlatıyor.

Couture koleksiyonuyla, yüksek mücevher tasarımına kuralsız bir yaklaşım geldiğini belirten kreatif direktör Prentice, ‘’ Yüksek mücevherlerimiz; dört farklı geleneksel ve büyük değerli taşlardan oluşur. Couture koleksiyonunda elmas, safir, yakut ve zümrütleri kullanarak yeniliğin ve yaratıcılığın sınırsız kombinasyonlarını sergileyebileceğimiz bir arena yaratmak istedik. Günümüzdeki kadınlar bu tür yaratıcı parçalar söz konusu olduğunda cesaret arıyor. Couture kadınlara güç vermek için tasarlandı.’’
Koleksiyonda bulunan her bir parça, doğal dünyadan ve doğanın güzelliğinden ilham alıyor. Yağmur ormanları, Çöl Gülü, Mystique ve Kuzey ışıklarını yansıtan silüetler değerli taşların ahengini sergiliyor.

Garrard, Couture koleksiyonunun lansmanını kutlamak için kraliyet mirasından ilham alan Rule adlı bir kampanya oluşturdu. Görkemli bir saray ortamında çekilen Rule reklam kampanyası, Kraliyet portrelerinin geleneklerinden ilham alıyor.
Comentarios


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page