top of page

Yoğun Çalışmalarımız Sonuç Verdi

Mücevher İhracatçılar Birliği (MİB) Başkan Yardımcısı Gürkan Merim İstanbul Jewellery Show için yaptığı değerlendirmede aylar süren çalışmalarının karşılığını aldıklarını ifade etti. Yaklaşan Antalya fuarının hazırlıklardan da söz eden Gürkan Merim, bu yıl katılımcı sayısını artırdıklarını açıkladı.


Ekim fuarının yoğun ve dinamik geçtiğini vurgulayan Mücevher İhracatçılar Birliği (MİB) Başkan Yardımcısı Gürkan Merim: ‘’Bizim en büyük hedefimiz ekim fuarını da mart seviyesine taşımak. Sonra onun daha da üzerine taşımak. Bunun için ciddi anlamda üç aydır yoğun bir tempoyla çalışıyoruz. Gerek şubedeki, gerekse yönetimdeki arkadaşlarla gece gündüz çalıştık. 650 oda 1000’den fazla yabancı alıcıyı MİB bünyesinde fuarımıza getirdik, onun için mutluyuz.” diye konuştu.


Çok Sayıda Yabancı Alıcı Var


“Ciddi anlamda Güney Amerika’dan, Orta Doğu’dan, Suudi Arabistan’dan, Avrupa’dan dünyanın her yerinden şu an alıcı var. Ekim fuarı artık ‘cash and carry’ fuarı oldu. Yurt dışında, özellikle Uzakdoğu fuarlarının da yıllardır yapılmaması, diğer ülkelerdeki gümrük problemleri, gümrüklerin yoğunluğu, insanlara yapılan zorlamalardan dolayı Türkiye'ye katılım arttı. Türkiye'de çok rahat alışveriş, tatil yapabiliyorsunuz, fiyatlar gelenlere göre uygun. Onun için güzel bir fuar oluyor. Çok mutluyuz, çok heyecanlıyız.


Antalya Fuarında Katılımcı Sayısı Arttı


Gürkan Merim yaklaşan Antalya Fuarı için yaptıkları hazırlıklardan da şöyle bahsetti: “Seçildiğimizden beri hedefimiz yükseltmek, çıtayı aldığımız noktadan bir üst seviyeye taşımak. Antalya’da 59 tane katılımcı vardı, bu sene katılımcı sayısını 80'e çıkarıyoruz. 1 hall vardı, 2 hall'e çıkarttık. Katılımcı ile beraber ziyaretçi sayısı da yükselecek. Antalya fuarı dinamik bir etkinlik olacak.’’


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page