top of page

Zamansızlığın Işıltısı: INNER FIRE

İsviçreli mücevher markası Bucherer'ın eşsiz koleksiyonu Inner Fire, kadınların ruhunda saklı olan ateşi büyüleyici bir dansla canlandırıyor. Özel olarak tasarlanan her bir parçanın izini sürdüğü tek yol: dinamizm!

Inner Fire kapsül koleksiyonunda yer alan elmas damla küpe


Sekiz parçadan oluşan koleksiyon Hollie Bonneville Barden tarafından tasarlandı. Geometrik çizgilerin klasik kodlarından sıyrıldığı bu başyapıtlarda dinamizmi ve sonsuz kıvrımlar sergileniyor.


Inner Fire; kolyeler, bilezikler, küpeler ve yüzüklerde asimetri kavramından ilham alarak tasarım kodlarını kullanıyor. Armut, zümrüt ve yuvarlak parlak kesimlerin yanı sıra parlak ve baget kesim pırlanta vurgular yer alıyor.

Armut, yuvarlak pırlanta ve baget kesim pırlantalı iki çift küpe

Dinamizmin İkonik Yorumu

Değerli taşlar, koleksiyondaki parçaların merkezinde yer alır. Mükemmel kesimler ve renklerle seçilen taşlar, parçalara büyüleyici bir ışıltı ve canlılık katar. Bucherer Inner Fire koleksiyonu, değerli taşların güzelliğini vurgulayarak özgün ve sofistike bir tarzı yansıtıyor.


Bu büyük boyutlu pırlantaların çoğu, Bucherer'in "kartal pençeleri" olarak adlandırdığı, cilalı beyaz altından yapılmış çağdaş bir pençe ayarı ile yerinde tutuluyor.


Eagle prongs (kartal pençeleri) , pırlanta veya değerli taşların bir takı parçasında tutturulduğu pençe ayarını tanımlar. Eagle prongs, kartalın keskin ve kavisli tırnaklarına benzetilen bir tasarımı ifade eder. Bu pençe ayarı, pırlanta veya taşın köşelerini ve yan yüzlerini korurken, üst kısmını açıkta bırakarak ışığın taşa daha fazla girmesini sağlar. Bu sayede taşın parlaklığı ve görünümü daha etkileyici hale gelir.

Armut biçiminde pırlanta vurgu, yuvarlak baget ve farklı kesim pırlantaların beyaz altın ile birleştiği kolye, koleksiyonun imzası niteliğinde

pırlanta tektaş, yuvarlak pırlanta ve baget kesim pırlantalı bir bileklik

Inner Fire koleksiyonunda yer alan her bir parça aynı tema üzerinden birleştirilse de, her biri kendi kimliklerine sahiptir.

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page