top of page

Zarafetten Doğan Güzellik: ECCE

Türkiye mücevher sektörünün sahip olduğu tasarım yeteneği; mücevher tutkusunu, kurduğu marka ile işi haline getiren güçlü kadın tasarımcılarla her geçen gün daha da gelişiyor. Uzun yıllar profesyonel hayatta çalıştıktan sonra kendi markasını kuran Ece Şenyıldız’ın ECCE isimli markası da onlardan biri.


Saint Pulcherie Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra akademik hayatını İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi ile sonlandıran Ece Şenyıldız, uluslararası reklam ajanslarında global markalar ile çalıştı. İngiliz aksesuar devi Accessorize’da uzun yıllar pazarlama yöneticiliği yapan Şenyıldız, 2017 senesinin son aylarında markası ‘ECCE’ yi kurdu.〰️ MARKANIN DOĞUŞU 〰️

Kurumsal iş hayatında deneyimleri olmasına rağmen her zaman kendi işini yapmak isteyen Ece Şenyıldız, mücevherlere olan düşkünlüğünü keşfettiği bir dönemde, tutkusuna yoğunlaştı. Kendisine ve arkadaşlarına tasarladığı mücevherlerin beğenilmesi, bu süreçte kendisini çok mutlu hissetmesinin verdiği özgüvenle kendi markasını kurdu. ‘Kraliçe’ anlamına gelen ismini, kendi markasında kullanan tasarımcı, her kadının kendini kraliçe gibi hissetmekten mutluluk duyduğu düşüncesiyle daha da baskın okunsun diye ilave ettiği fazladan bir ‘C’ harfi ile markasının isminin ‘ECCE’ olarak belirlediğini söylüyor.〰️ ÇİZGİSİ 〰️

Uluslararası üst sınıf markaların kullandığı pırlanta kalitesini tercih eden tasarımcı, minimal, gece gündüz rahatlıkla tercih edilebilecek mücevherler tasarlıyor. Kaliteli, zarif, fonksiyonel bir marka çizgisi olan Ece Şenyıldız, mücevherlerinin hak ettiği işçiliği ve pırlantayı kullanıyor.


〰️ İLHAM 〰️

Tüm koleksiyonlarında, hayatının içindeki değerleri yansıtan tasarımcı, kalbine dokunan, mutluluk veren duygular ile tasarımlarını gerçekleştiriyor.


"Kurumsal hayatta çalışma deneyimim olmasına rağmen her zaman kendi işimi yapmayı planlıyordum. Mücevhere olan tutkumu keşfettiğim dönemde de bu tutkuma yoğunlaşmam gerektiğini fark ettim, kendime ve arkadaşlarıma tasarladığım mücevherlerin beğenilmesi ve en önemlisi de benim bu süreçte kendimi çok keyifli hissettiğimi keşfedişimle markamı kurmaya karar verdim. Bu süreçte gördüm ki tüm zorluklarına rağmen hiç sıkılmadan, aşkla emek verebiliyorum, işte o noktada doğru bir yolda ilerlediğime karar verdim."

Commentaires


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page