top of page

Hakkımızda

Ekran Resmi 2019-11-05 01.02.19 (1).png

Altın Dünyası Yayın Grubu

2004 yılında Altınbaş Holding çatısı altında kurulan ve 2012 yılından bu yana çalışmalarına holding dışında devam eden Yayın Dünyası Yayıncılık Gazetecilik ve Dağıtım Anonim Şirketi yalnızca mücevherat sektörüne yönelik faaliyet göstermektedir.

DİJİTAL AJANS ÇALIŞMALARI

Grubumuz, Mücevher İhracatçıları Birliği, İstanbul Ticaret Odası Kuyumculuk Komitesi, İstanbul Kuyumcular Odası gibi sektörel kurumların yanısıra aralarında Altınbaş ve Zen Pırlanta’nın da bulunduğu pek çok firmaya dijital içerik hizmeti vermektedir.

Mücevher İhracatçıları Birliği adına hazırlamakta olduğumuz TurkishJewellery.Org projesi ile mücevher sektöründeki ihracatçıların tüm dünyadaki mücevher alıcısı firmalara ulaşması hedeflenmektedir.

BASILI YAYINLAR

Altın Dünyası Yayın Grubu bünyesinde 5 basılı yayın bulunmaktadır. İç Pazar ve ihraç pazarlarına yönelik içeriğe sahip olan basılı yayınlarımız mücevherat sektörünün en etkin yayın organları konumundadır. Coronavirus pandemisi sonrası oluşan ‘’YENİ NORMAL’’ ortamında yayınların dijitalleşmesi çalışmaları başlatılmıştır.

Altın Dünyası

İç pazara yönelik olarak hazırlanan Altın Dünyası, 16 yıldır kuyumculuk ve mücevherat sektörünün nabzını tutmakta, üretici, ihracatçı, toptancı, perakendeci, sektörel kurumlar ve kamu kuruluşları arasındaki iletişimi sağlamada önemli rol üstlenmektedir.

World Diamond Magazine

Dünya Elmas Borsaları Birliği (WFDB), World Diamond Mark ve Mücevher İhracatçıları Birliği işbirliği ile hazırlanan ve alanında dünyanın en prestijli yayınlarından biri olarak kabul edilen WORLD DIAMOND MAGAZINE de Altın Dünyası Yayın Grubu çatısı altında yayınlanmaktadır. Bu dergi dünyanın dört bir yanındaki sektör profesyonellerine ulaştırılmaktadır.

WOJ Magazine

Mücevher İhracatçıları Birliği işbirliği ile hazırlanan diğer bir yayın olan World of Jewelry (WOJ Magazine) de İngilizce yayınlanmakta ve dünyanın dört bir yanındaki mücevher alıcılarına ulaştırılmaktadır. WOJ Magazine mücevher ihracatçılarını global mücevher alıcılarına tanıtmayı hedeflemektedir.

JTR Export

Altın Dünyası Yayın Grubu tarafından hazırlanan diğer bir dergi ise Mücevher İhracatçıları Birliği üyelerine özel olarak hazırlanan JTR EXPORT’tur. Bu dergi uzun yıllardır birlik ile üyeleri arasındaki iletişimin sağlanmasında önemli rol oynamaktadır. 

Turkish Jewelry Sector Guide

2008 yılından bu yana yayın grubu tarafından hazırlanan TURKISH JEWELLERY SECTOR GUIDE, 2014 yılından itibaren T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın TURQUALITY programı çerçevesinde Mücevher İhracatçıları Birliği adına hazırlanmaktadır.

Bu yayın 2020 Mart ayından itibaren TurkishJewellery.Org projesinin başlaması ile birlikte web tabanlı bir proje haline evrilmiştir.

bottom of page