top of page

ADOR GOLD

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

GENEL BİLGİLER / INFO

Yönetim Kurulu Başkanı /Chairman of Board:

Cavit Koçak
Kuruluş Tarihi / Date of Establishment:

2012
Şirket Sahibi / Company Owner:

Cavit koçak

Faaliyet Alanı / Classification

Franchise veren, İhracatçı, Toptancı

Distributor, Retailer, Franchiser,
Wholesaler, Importer, Producer,
Exporter

Kategori / Category

Wedding Ring, Ring, Earing,
Wristlet, Bracelet, Chain, Collar,
Necklace, Pendant, Key holder,
Wrist pin, Tie Bar, Brooch, Triple
Set and exclusive designs

Carat / Ayar Grupları

Gold 10K, 14K, 18K,

Anahtar Kelimeler / Keywords

ŞİRKET PROFİLİ / COMPANY PROFILE

Zincir mağazacılık

Chain stores

Yılların birikiminin ve eşsiz tasarımların sunulduğu ADOR, kuyum sektörünün kalbinin attığı Nuruosmaniye'de toptan kuyumculuk alanında faaliyet göstermektedir. Rekabetin arttığı günümüz koşullarında, marka olmanın yarattığı güvenin bilinci ile hareket eden firma, kaliteli ürün ve hizmet sağlayarak müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı hedeflemektedir.

ADOR bünyesindeki 14, 18, 21 ayar her renkte altın takı tasarımları ile özel günlere yönelik hazırladığı koleksiyonlarıyla tercih edilen bir marka olma yolunda hızlı adımlarla ilerlemektedir. Tüketicilerin özellikle beğenecekleri ve satın alacakları en yeni ve en özgün tasarımları sunmayı kendine ilke edinen kuruluşun ürün yelpazesi sadece Türkiye ile sınırla kalmamakta, ciddi ve istikrarlı olarak yurtdışına yaptığı ihracatla, tüm dünyada da her geçen gün daha da büyümektedir.

Hem dünya hem de Türkiye moda trendlerinin analiz edilmesi ile oluşturulan koleksiyonlar, ADOR'un profesyonel tasarım ekibi tarafından hazırlanmaktadır. Ekip, yaptığı pazar araştırmalarıyla yakından tanıdığı tüketicilerin talep edeceği ve rağbet göstereceği tasarımları herkesin beğenisine sunmaktadır. Zarafetin görkemle ve estetikle birleştiği küpe, kolye, mini set, zincir, bileklik, kelepçe, yüzük ve set modelleriyle ADOR, sektöre farklı ve özgün bir bakış açısı sunmaktadır.

Presenting years of experience and unique designs, ADOR has been operating as a wholesale jewelry company in Nuruosmaniye, where the heart of the jewelry industry beats. The firm acts with the confidence of brand awareness in today's increasingly competitive environment aiming to keep customer satisfaction at the highest level by offering quality products and services.

ADOR moves towards becoming a brand of choice quickly with its colorful 14, 18, and 21-carat gold jewelry designs and collections for special occasions. The company adopts the principle of offering the newest and most original designs that consumers will readily like and buy. The product range is not limited to Turkey and grows on a day-to-day basis all over the world with the company’s remarkable and steady exports.ent aiming to keep customer satisfaction at the highest level by offering quality products and services.

ADOR’s professional design team creates collections after analyzing global and national fashion trends meticulously. Gaining familiarity with the consumers with its market research activities, the team presents demanded and fancied designs to everyone's liking. ADOR offers a distinct and original perspective to the industry with its earring, necklace, mini set, chain, bracelet, cuff, ring, and set models which combine elegance with glory.

İLETİŞİM / CONTACT

Merkez / Head Office

Mollafenari Mah. Şerefefendi
Cad. No:6 Eminönü
Fatih /Istanbul -Turkey
Phone:

+90 212 522 89 89 (pbx)
Fax: +90 212 526 12 70
Web:

www.adorgold.com
E-Mail: ador@adorgold.com
facebook.com/adorgold
twitter.com/adorgold
instagram/adorgold

VİDEOLAR / VIDEOS

ÜRÜNLER / PRODUCTS

DİJİTAL KATALOG & DERGİ / DIGITAL CATALOGUES & MAGAZINES

YORUMLAR / COMMENTS

bottom of page