top of page

GÜNER GOLD

GENEL BİLGİLER / INFO

Chairman  / Müdür :

Ahmet Guner
Marketing Manager / Pazarlama Müdürü :

Irem Dikici
Date of Establishment / Kuruluş Tarihi  :

1984
Employee / İşçi Sayısı :

100
Exported Countries / İhraç Edilen Ülkeler :

United Arab Emirates,
United States of America,
Hong Kong, Singapore and other Far
Eastern and Middle Eastern
countries.

Faaliyet Alanı / Classification

Franchise veren, İhracatçı, Toptancı

Producer, Wholesaler and
Exporter

Kategori / Category

Ring, Earing, Wristlet, Bracelet,
Chain, Collar, Necklace, Pendant,
Wrist pin, Tie Bar, Brooch,
Triple Set

Carat / Ayar Grupları

Silver, Gold (24K, 22K, 18K,
14K, 10K, 9K, 8K)

ŞİRKET PROFİLİ / COMPANY PROFILE

Türkiye’deki kuyumculuk sektörünün önemli kuruluşlarından Güner Kuyumculuk, 1984 yılında AHMET GUNER tarafından kuruldu. Kuyumculuğun temellerinden olan kalıp üretimiyle sektöre adım atan ve uzun yıllar kalifiye elemanlar yetiştirerek sektöre büyük hizmette bulundu.

Kuyumculuk üretimini, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kendi bünyesinde ürettiği yüksek teknolojik makinelerle oluşturan Güner Kuyumculuk, fabrikalaştırmayı başardığı kuyumculuk sektöründe, seri üretime geçerek önemli başarılara imza attı.

Sektöründeki yerini her geçen gün sağlamlaştıran Güner Kuyumculuk, 1992 yılında sektördeki fabrikalaşmayı da göz önünde bulundurarak altın takı üretimine ve pazarlamasına başladı. 

Kuyumculukta olmazsa olmaz bir yöntem olan pres teknolojisiyle yola çıkan Güner Kuyumculuk dünya pazarlarında yerini arttırmak için teknolojiye yatırım yapmış ve Türk kuyum sektöründe dokum, tüp, elektro form, içi bos gibi üretim teknolojilerine yatırım yaparak ilklere imza atmıştır. Uzun yıllardır üretimden sorumlu kalifiye çalışanları sayesinde klasik takı üretim süreçlerini bilim ve teknolojik imkânlar ile birlikte bir araya getirerek yüksek kaliteli bir üretim şekli benimsenmiştir. Günümüzde 450 bine yakın farklı takı koleksiyonuyla altın ve gümüş üretim yapabilen, Türkiye’nin kuyumculuk sektöründe önde gelen üreticilerindendir.

Güner Kuyumculuk kendi markasıyla altın takı üretimine başladığı ilk birkaç yıl içinde kalite anlayışı, ayar garantisi, 8, 9, 10, 14, 18, 21 ve 22 ayardan oluşan geniş ürün yelpazesi ve pazarlamada kendisine ilke edindiği müşteri memnuniyeti ile sektörde GÜNER ismini marka olarak kabul ettirdi. Her geçen yıl Türkiye`deki kuyumculuk sektöründe yerini sağlamlaştıran Güner Kuyumculuk, takı üretiminde kendine özgün, seçkin modelleriyle yurtdışına açıldı. Günümüzde üretiminin tamamını basta Orta Doğu olmak üzere Amerika, Avrupa ülkeleri, Singapur ve Hong Kong gibi Uzak Doğu ülkelerine ihraç etmektedir.   

Yıllık 7 ton üretim kapasitesine ulaşan Güner Kuyumculuk, üretiminin yüzde 100’ünü dünya piyasasında toptan satış ile tüketicilere ulaştırıyor.

Ürünlerinin kalitesi, modellerinin özgün tasarımlarıyla beğeni kazanan Güner Kuyumculuk, yurt içinde ve yurtdışında düzenlenen uluslararası fuarlara da katılarak GÜNER markasının Türkiye sınırları dışında da tanınan bir dünya markası olduğunu kanıtlamıştır. Kalıp ve altın takı üretimiyle büyüyen ve yurtiçinde sektörün önemli firmaları arasında yerini alan firma, GÜNER markalı ürünleriyle yurt dışında da ülkemizi gururla temsil etmektedir. Güner Kuyumculuk, Türkiye’de yüksek teknoloji ve modern bilimsel metotların yanı sıra eğitim seviyesi yüksek personeli ve tecrübeleri ile kuyumculuk kültürünü Türkiye’ye taşıyan sektörünün iddialı ve profesyonel bir kuruluşu olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Güner Gold is one of the significant companies in Jewellery sector in Turkey was founded by AHMET GUNER in 1984. It has started its facility of Jewellery by starting mold production which is the basic step of Jewellery production. Guner Gold also made a great service for this sector by training its own qualified workers. 

Guner Gold has achieved its great success by producing its own high technologic machines first time in Turkey. Besides, it has started its own mass production by using these high technologic machines. In 1992, Guner Gold has started to produce gold Jewellery products and started to make marketing for its own high quality products. 

Guner Gold has started its journey with press technology, which is an indispensable method of production in Jewellery sector, and continued to invest in other technologies such as casting, tubing, electroforming and hollow, etc. by signing for other achievements. It has been adopted a high quality production method with thanks to its qualified employees who are specialized in their field for long years. Today, Guner Gold is a leading manufacturer in Turkish Jewellery sector with production of gold and silver Jewellery, and very proud of by its own collections that consists 450 thousand different jewellery designs. 

As a big brand GUNER has been accepted with its own quality understanding, purity guarantee, broad product line (in carats of 8, 9, 10, 14, 18, 21, 22) customer satisfaction which is inevitable principle of marketing within a first few years of gold jewellery production. After strengthening its position in the sector in domestic market, it has started for exportation facilities. Today, it is exporting all of the production particularly to Middle East, United States of America, European countries, Singapore, Hong Kong, and other Far Eastern countries.  

Annual production capacity of company is 7 tons and %100 of its production is served for major wholesalers of the world. 

Guner Gold has proven that GUNER is the well-known world brand in international arena by attending exhibitions abroad and domestic market. It also made a great name with the quality of products and originality of fancy designs in the whole world. Company also proudly represents itself in exhibitions in Turkey and abroad with its mold and gold Jewellery production.

İLETİŞİM / CONTACT

Merkez mah. 29 Ekim Cad.
No: 57 Yenibosna
Istanbul/ TURKEY
Phone:

+90 212 551 15 58
E-mail: enes@gunergold.com
E-mail: irem@gunergold.com
Web:

www.gunergold.com

Merkez / Head Office

YORUMLAR / COMMENTS

bottom of page