top of page

NUSRET JEWELRY

GENEL BİLGİLER / INFO

Chairman And Company Owner / Müdür Ve Şirket Sahibi:

İlhan Gedik

General Manager / Genel Müdür :

Atahan Gedik

Marketing Manager / Pazarlama Müdürü :

Hakan Kural
Date of Establishment / Kuruluş Tarihi  :

1942
Employee / İşçi Sayısı :

10
Exported Countries / İhraç Edilen Ülkeler :

20

ŞİRKET PROFİLİ / COMPANY PROFILE

Faaliyet Alanı / Classification

Franchise veren, İhracatçı, Toptancı

Manufacturer, Wholesaler,
Importer, Exporter, Retailer

Kategori / Category

Beads & Findings, Engagement
Ring, Eternity Ring, Ring,
Earing, Wristlet, Bracelet, Chain,
Collar, Necklace, Pendant,
Key holder, Wrist pin, Tie Bar,
Brooch, Triple Set, Tassles,
Anklet, Hand Anklet, Bangle,
Prayer Bead

Carat / Ayar Grupları

Silver, Gold (24K, 22K, 18K,
14K, 10K, 9K, 8K)

Nusret Kuyumculuk 1942 yılında Nusret GEDİK tarafından Erzurum da ufak bir üretim ve perakende satış mağazası olarak kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana gerek üretim tesisleri ile imalatçı ve tasarımcı olarak, gerekse toptan ve perakende mağazaları ile satış kanalları kurarak kuyumculuk sektörünün gelişimine hizmet etmektedir. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde ki kuyumcular ile çalışarak Anadolu’nun takı kültürü ve farklı üretim teknikleri konusunda tecrübelenen Nusret Kuyumculuk hem sektörün hem de ülke ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmuştur.

İkinci kuşak İlhan GEDİK tarafından 1976 yılında İstanbul Kapalıçarşı da açılan mağaza ve üretim tesisi ile geliştirilen firma sektör yeniliklerini takip ederek, yurtdışında uygulanan birçok teknolojinin ülkemizde kullanımına öncülük etmiştir. Titiz işçiliği, hızlı hizmet anlayışı ve güvenilirliği ile takdir edilen ‘’nusret ‘’ bu süreçten sonra artık bir marka haline gelmiştir.

1982 yılında Dünya, Türkiye ‘deki bu sektörün potansiyelinin farkında değilken ihracat faaliyetlerine başlayan Nusret Kuyumculuk bu konuda da bir ilke imza atmıştır. 1986 yılından beri de uluslararası fuarlara katılım gerçekleştirmektedir. Halen Güney Amerika, Kuzey Amerika, Almanya, Arap Birleşik Emirlikleri başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.  

İhracatın yanı sıra müşterilerinin istek ve beklentilerinin ötesine geçebilmek adına; birçok ülkede ki firmalarla işbirlikleri ve anlaşmalar yapan Nusret Kuyumculuk değerli- yarı değerli taşlar, ara mamuller ve takılar için ithalat faaliyetleri de gerçekleştirmektedir.

‘’nusret’’  farklı ve yenilikçi tasarımları ile 1990’ların sonundan günümüze kadar Dünya Altın Konseyi başta olmak üzere birçok kurum tarafından tasarım ve ayrıca sponsorluk alanlarında ödüllendirilmiştir.
Türkiye’de birçok üniversitede kuyumculuk bölümlerinin kurulmasında desteği bulunan Nusret Kuyumculuk, kendi bünyesinde zaman zaman bu bölümlerden öğrencilere staj imkanı sunmaktadır.
1996 yılında gümüş takı üretim ve pazarlamasının da faaliyet alanlarına eklenmesi ile üçüncü kuşak tarafından kurulan Atahan Kuyumculuk  ‘’nusret’’ markasının tüm faaliyetlerini üstlenerek ilerlemeye devam etmektedir.

Atahan Kuyumculuk olarak ‘’nusret’’ markası ile Kapalıçarşı ve Erzurum da altın ve gümüş toptan -perakende satış mağazalarımız ve kendi üretim tesislerimiz ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Tasarım, markalaşma, pazarlama ve satış sonrası destek alanında gösterdiğimiz özen ve yoğun çalışma ile sektörü çok daha ileriye taşıma hedefindeyiz. Sürekli yenilenen tasarımlarımızla karşınızda olmak dileğiyle.
 

Nusret Jewelry is one of the leading manufacturers in Istanbul Turkey. Company established by Mr Nusret Gedik at 1942 in Erzurum city, located at east of Turkey, as a small retailer and manufacturer. Till the day the company has been established, it serves the jewelry sector as a designer and manufacturer. Working with the jewelers from different cities of Turkey, experienced Nusret Jewelry about the Anatolian jewelry culture and different production techniques, this also contributed to the development of both the jewelry sector and the country’s economy.

At 1976 his elder son Mr. Ilhan Gedik moved the company to a second level as starting manufacturing and wholesaling in Istanbul. He created the brand name ‘nusret’ and won prizes from many designing competitions including world gold councils. Nusret Jewelry started exporting at 1982 and has been exporting different types of jewelry to different markets since even the world knows Turkey’s potential in Jewelry Sector.  Till 1986, Nusret Jewelry attends national fairs all around the world. Now Nusret Jewelry exporting silver and gold jewels to the countries like South America, North America, Germany, United Arab Emirates.

Along with exporting, in order to go beyond the demands and expectations of customers; Nusret Jewelry  make alliances and aggreements with the companies in many countries and imports precious stone, semi-precious stones, semi-products, jewelry findings and jewels.

Mr Ilhan Gedik established Atahan Jewelry at 1996 as a sister company to use in exporting all around the world. Atahan Jewelry now owns the brand name ‘nusret ‘ and also owns retail chain stores through Turkey with brand name of ‘nusret’.

Atahan Jewelry continues its operations as manufacturer, importer, wholesaler, retailer of gold and silver jewelry with its main office located in Istanbul, Turkey. As it has been in our history; Today Nusret/Atahan Jewelry will be serving you different designs with competitive prices, high quality, fast service and guarantee for generations to come.

İLETİŞİM / CONTACT

Merkez / Head Office

Gold Wholesale Store:
Çarşıkapı Nuruosmaniye Sk.
No:25 Kapalıçarşı / Fatih
İstanbul / Türkiye
Phone:

+90 212 520 1313
Fax:

+90 212 511 5727
E-posta: info@nusrettaki.com

Silver Wholesale Store:

Atikalipaşa Medrese Sk. No:18 Çemberlitaş KapalıçarşıFatih / İstanbul / Türkiye

Phone:

+90 212 527 3645

Fax:

+90 212 511 5727

E-posta: atahan@nusrettaki.com

Web: www.nusrettaki.com

ÜRÜNLER / PRODUCTS

YORUMLAR / COMMENTS

bottom of page