top of page

SIMORO

GENEL BİLGİLER / INFO

Carat / Ayar Grupları

Gold (24k, 22k, 18k, 14k, 10k,
9k, 8k )

ŞİRKET PROFİLİ / COMPANY PROFILE

Firmamız 1976 yılında Kapalıçarşı’da kuyumculuk sektöründe hizmet vermeye başladı. 1984 yılında Altın Damla Kuyumculuk ile yaptığı ortaklık ile sektördeki varlığını güçlendirip emin adımlar ile ilerleyişini sürdürdü.

 

1985 yılında ilk atölyesini kurarak üretim faaliyetlerine ağırlık vermeye başlayan Altın Damla, üretimde yapmış olduğu atılımlar ile adından söz ettirmeye başladı.

 

Tarih 2000 yılını gösterdiğinde Sim Kuyumculuk hayata geçirdiği içi boş zincir üretim tesisinde son teknoloji ürünü makina parkuru, 4 katta toplam 3000 metrekare kullanım alanı ve yüksek kotalı üretim hacmi ile Türkiye piyasasında yeni ufuklara ulaştı.

 

İtalyan teknolojisi ile üretilen içi boş zincir; yüzük, küpe ve kolye uçlarını içeren fantezi dizaynlar; şarnel bilezik, özel tasarım el işi ürünler ve pırlanta üretim yapabilme kapasitesine sahip olan Sim Kuyumculuk, dünyada bu kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan üç firmadan biri olma gururunu taşımaktadır.

 

Kuyumculuktan elde edilen kazancı tekrar sektöre yatırarak sektörün gelişimine katkı sağlayan Sim, 2003 yılında İstanbul Nuruosmaniye Caddesinde açılışını yaptığı 7 katlı ve 385 metrekare kullanım alanına sahip showroom SimORO ile müşterilerine sunduğu hizmet kapasitesini kat be kat arttırdı. Her bir katında ayrı ürün çeşitleri ile sunum kolaylığı sağlayan ve alanlarında uzmanlaşmış çalışanları ile müşterilerine kusursuz hizmet anlayışını pekiştirmiş ve geliştirmiştir.

 

Kurulduğu tarihten itibaren ihracata verdiği önem devamlı yükselen SimORO, Ortadoğu, Doğu ve Güney Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Asya ülkeleri başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde kurmuş olduğu ticari ilişkiler ile yurt dışında Türkiye’yi başarıyla temsil etmiştir.

 

SimORO uzun yıllardır katıldığı, dünyanın ve Türkiye’nin en prestijli kuyumculuk fuarlarından biri olan İstanbul Jewellery Show için vazgeçilmez bir sembol haline gelmiştir.

 

Günümüzde SimORO, teknolojisini devamlı yenileyen fabrikası, şık showroom’u ve halen Kapalıçarşı’da hizmet veren iki perakende mağazası ile SimORO, Türk kuyumculuğunun en çok takdir gören firmalarından biri olarak konumunu korumaktadır.

 

Yeni tasarımlar geliştirmek, yurt dışı ilişkilerini daha da arttırmak, üretim kalitesinde yenilikçi tutumunu sürdürmek ve yurt içi ile yurt dışında yeni satış noktaları kurmak Simoro’nun yakın gelecek projelerinden yalnızca bir kaçıdır.

Our firm was established in Kapalıçarşı in the year 1976. After merging with Altın Damla Jewellery Co. Our presence in the jewellery sector was established and made permanent.

 

In the year 1985,with the establishment of it’s first workshop, Altın Damla Jewellery Co. Took it’s first steps in manufacturing and since that time, it has been a strong force in the sector with it’s innovative and qualified approach.

 

With the coming of the year 2000, Sim Jewellery took a great leap forward and opened it’s factory, specialised in hollow chain production. With it’s state of the art, top quality machinery portfolio and covering a space of four floors and 3000 meter squares, Sim became a shining jewel both for the firm and the sector.

 

Utilising Italian technology, Sim produces hollow chains, fantasy products including sets, rings, earrings and hand-made chains, hollow tube earrings, cast merchandise and custom made diamond and hand-made jewellery. Sim is one of the three factories in the world that can produce such a diverse array of quality merchandise.

 

Re-investing in business with the passing years, the company has opened it’s seven floor showroom at the Nuruosmaniye Street of Istanbul in the year 2003. With every floor specialised in a different class of merchandise and overseen by employees specialised in their field, SimORO caters to the needs of it’s customers with utmost dedication and an emphasis on satisfaction and comfort.

 

Being a firm concentrated on export since it was established, SimORO has been a leading actor in the jewellery industry of Turkey by representing it in diverse regions like the Middle East, Eastern and Southern Europe, North Africa and Central Asia. Having this many connections in such a great selection of countries makes the supply capability of SimORO nearly all-encompassing.

 

Participating in on of the most important fairs of the sector, the Istanbul Jewellery Show, for many years, SimORO has become a permanent and essential part of the industry, both domestic and worldwide.

 

With it’s state of the art factory, exquisite showroom and two retail stores in The Grand Bazaar, SimORO is one of the greatest jewellery companies in Turkey.

 

Our goals for the future are maintaining our innovative approach with a broader range of merchandise and wider clientelle,continuing our policy of quality with an adherence to the latest technology and solidifying our international and national presence with new stores and showrooms worldwide.

İLETİŞİM / CONTACT

Merkez / Head Office

Nuruosmaniye Cad. No:49
Cağaloğlu İstanbul - Turkey
Phone:

+90 (212) 514 68 88
Fax:

+90 (212) 514 68 93
E-mail: export@simoro.com
Web:

www.simoro.com

ÜRÜNLER / PRODUCTS

YORUMLAR / COMMENTS

bottom of page