top of page

Bulgari'nin Renkli Taşlara Adanmış Yolculuğu: ‘Color Journeys’

Bulgari, renkli ve değerli taşların sonsuz güzelliklerine adanan yüksek mücevher koleksiyonu Color Journeys’in üçüncü bölümünü tanıttı.

Her serisinde farklı değerli taşların büyüsüne kapılan Bulgari, bu koleksiyonunda Kunzit ve morganit taşlarını ele alıyor. Mücevher markası, sıra dışı renk kompozisyonlarına ilham veren bu taşlara "son derece gıpta ile bakılan değerli taşlar" adını veriyor.


En derin pembe renge sahip olan kunzitleri seçebilemek için Brezilya'ya kadar yol alan Bulgari, devam eden yolculuğunda; zengin renklere ve zarif kesime sahip morganitler için Madagaskar ve Mozambik'i ziyaret ederek rafine seçkiler oluşturuyor.


Koleksiyonun yeni bölümü, 50 adet yüksek mücevher sanatını temsil ediyor.

Zarif kesimli tasarımlar arasında yer alan Sweet Prism kolye, 18 ayar pembe altından üretiliyot ve 29.86 karat ağırlığında beş oval kunzit ve 17.88 karat ağırlığında dört oval morganitten oluşturuluyor. Kolyede yer alan değerli taşların bileşimi ışığı kıran bir prizmayı andırıyor. Akdeniz’i anımsatan turkuaz unsurlar, yaklaşık olarak 30 karatlık pırlantalarla tasarlanıyor.


Dreamwear Divas kolye, markanın ikonik yelpaze şekilli motifi, morganit taşlar sedef ve pırlantalarla destekleniyor. Kolyede ağırlıkta olan pembe tonlu taşlar, lal taşıyla vurgularınken modern kontrastlar yaratılıyor.

Bu yıl 75. yılını kutlayan efsane Bulgari ikonu Serpenti, saat tasarımı için yeni bir metamorfoz hazırlıyor. Parça, hareketli 18K pembe altın boncukların yanı sıra mor safir, pembe turmalin, lal taşı, pembe spinel ve elmastan yapılmış esnek bir kasadan tasarlanıyor. Tamamı yuvarlak kesim pırlantalarla işlenen saatin üst yüzeyi, 5.45 karat ağırlığındaki armut biçimli bir morganit şekilleniyor.
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page