top of page

Cartier Beautés du Monde High Jewellery Koleksiyonunu Genişletiyor

Cartier, Beautés du Monde High Jewellery koleksiyonunu, 2022 yılının yazında elmas, kaya kristali, yakut ve oniks içeren kreasyonlarla piyasaya sürmüştü. Cartier, Beautés du Monde koleksiyonun yeni aşamasını, Paris Haute Couture Haftası'nda tanıttı.

Obi kolye, Japon kumaşlarından ve yükselen güneş motifinden ilham alıyor. Kolyede yer alan sekiz adet kabaşon kesimli Zambiya zümrütü, büyüleyici bir iç dokuya sahiptir. Bu taşların yumuşaklığı, Art Deco geometrisiyle mükemmel bir zıtlık oluşturuyor.

Yüksek mücevher koleksiyonunun yeni tasarımları; kolyelerden, yüzüklerden ve saatlerden oluşuyor. Yeni parçalarında kullanılan pembe, kırmızı ve yeşilin tonları kabaşon taşların canlı görünümüyle birleşiyor. Cartier’in ikonik ‘Tutti Frutti’ stili, siyah oniks ve beyaz pırlanta kombinasyonlarıyla kontrast oluşturan Art Deco gibi parçalara ilham veriyor.

Beautés du Monde Ocelle Kolye Cartier’in İslam sanatlarına olan tutkusu, mavi ve yeşil renklerini ön plana çıkarttı. Parçanın tasarımı, tavus kuşunun tüylerini karakterize eden "göz lekesi" formlarını yansıtıyor.

Splendens kolyesi, Betta balığı olarak da bilinen kavgacı Siyam balığından ilham alıyor. Betta balığı, Cartier’in hayvan tasarımlarında ilk kez yer alıyor. Pembenin ve kırmızının sansasyonel tonlarını ile bürünen spinel boncuklar, ışığı yansıtarak su damlalarını taklit ediyor.

Bir kuşun uçuş anındaki kanat hareketlerinden ilham alan tasarımda, elmaslar ve zümrütler dikkat çekiyor.

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page