top of page

Cartier, Yaratıcı Tarzların Hazinesi Haline Geliyor

Lüks mücevher markası Cartier, 2022 Clash de Cartier kampanyası için oyuncu Lily Collins'i seçti. Collins'in asi bir görünümü ve daha geleneksel bir tarzı modellemesi ile zıtlık hikayesi anlatılıyor. Parçalarına dahil ettiği heykelsi formlarla ünlü seride bilezikler, kolyeler, küpeler ve zımbalı yüzükler sergileniyor.20. yüzyılın başlarında markanın kreasyonlarında kullanılan çivi, bir Cartier imzası haline geldi ve Clash mücevher koleksiyonunun belirleyici unsurlarından biri oldu. Pek çok kaliteli mücevher markası, punk tarzı, sivri uçlu piko çiviyi koleksiyonun ana unsuru yapmaz ancak Cartier, gündelik formlardan ve nesnelerden ilham almak ve onları yüceltmek konusunda köklü bir yeteneğe sahiptir.


Cartier tarafından pikot çivisi ilk  olarak görseldeki gibi kullanılmıştır.
Cartier tarafından piko çivisi ilk olarak görseldeki gibi kullanılmıştır.

Cartier Clash de Cartier koleksiyonu, 2019'daki lansmanından bu yana, düzenli olarak yeni tasarımlarla güncelleniyor. Bu dokunuşlar arasında; amazonit ve ekstra büyük yeni boyutlar gibi renkli değerli taşlar ve daha fazla esneklik için daha fazla eklemlenme yer alıyor.


En son oluşturulan Clash de Cartier koleksiyonu, parçalarındaki ‘gerçek ve figüratif’ hacmini artırıyor. Yüzük, bir çift küpe, esnek bir bilezik ve kolye dahil olmak üzere birkaç parçada, her zamanki tek sıra clou carre çivileri iki katına çıkarıldı. Tasarımda kullanılan piko çivileri, bu çarpıcı ve sofistike parçalara bolca drama katıyor.Keşke Tüm Çatışmalar Bu Kadar Eğlenceli Olsa…


Tasarımın diğer kısımlarında zıt dokular hacimli formlarla yan yana geliyor. XL yüzük, bilezik, kolye ve küpelerde; iki sıra çivi, bir sıra parıldayan pırlantayı bir araya getiriyor. Parlaklığı az bir tasarım isterseniz, parlak pembe altınla keskin (koyu renkleri sayesinde) ancak yumuşak bir kontrast oluşturan siyah oniks boncuklarla vurgulanmış versiyonunu tercih edebilirsiniz. Keşke her türlü çatışma bu kadar eğlenceli olsaydı.


Lily Collins'in asi bir deri görünümünün yanı sıra geleneksel bir tarzı modellemesi ile zıtlık yaratılıyor.
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page