top of page

Gucci Hortus Deliciarum Hikayesine Yeni Bir Bölüm Ekledi

Gucci, coşkulu tasarımlar içeren High Jewellery Hortus Deliciarum koleksiyonunun yeni aşamasını, Ocak ayında gerçekleştirilen Paris Haute Couture Haftası’nda tanıttı. Bakışları üzerine çeken koleksiyon, gökkuşağı taşı olarak da bilinen turmalin taşları ile tasarlandı.

Beyaz altın, pırlanta ve akuamarin taşları kullanılarak tasarlanan bileklik

İtalyan moda devi Gucci, kıyafetlerde gösterdiği üstün başarısını değerli taşlara ve elmaslara yönlendirdi ve ilk yüksek mücevher koleksiyonu Hortus Deliciarum’u 2019 yılında piyasaya sürdü. Büyük ve gösterişli motifler ile yaratıcılığın ortaya koyulduğu koleksiyon, zamanla kırmızı halıda en çok tercih edilenler arasında yerini aldı.


Latince'de 'Zevk Bahçesi' anlamına gelen Hortus Deliciarum, Gucci'nin İtalyan zanaatkarlığı üzerindeki mirasını ve yaratıcılığı gözler önüne seriyor. Koleksiyonun yeni aşamasında kullanılan Gucci’ye özgü aslan başı, kaplan başı ve abartılı kullanılan çiçek sarmaşık motifleri, koleksiyonun önceki parçaları ile uyum içinde.

Beyaz altın ve pırlanta Beyaz altın ve pırlanta Sarı safir, beyaz altın ve elmas


Hortus Deliciarum koleksiyonuna yeni eklenenler arasında farklı temalara ayrılmış kolyeler, bilezikler, küpeler ve çok parmaklı yüzükler yer alıyor. Akuamarinlerden sarı safire kadar kusursuz, süslü kesim taşlar; bu dinamik tasarımlara canlı dokunuşlar katıyor.

İndicolite, beyaz altın ve elmas Mor safir, beyaz altın ve elmas Mandarin taşı, yeşil turmalin ve elmas
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN