top of page

Hindistan’ın Mücevher Arenası 'IIJS Premiere' Güçlü Bir Fuar Sürecini Tamamladı

Hindistan'ın en büyük mücevher fuarı IIJS Premiere'e katılan alıcılar, standlara yoğun bir ilgi göstererek hareketli bir atmosfer oluşturdu. Bu dinamik fuar süreci, yaklaşan Diwali ve düğün sezonu için umut vadeden bir başlangıç sunuyor.

Dünyanın ikinci en büyük altın tüketicisi olan Hindistan'da, 22 ayar altın takılara ve pırlanta parçalara olan güçlü ilgi, fuarın başından itibaren fuar alanlarını canlandırdı.


3-8 Ağustos tarihleri arasında Mumbai'deki Jio Dünya Kongre Merkezi ve Bombay Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğin organizatörleri 500 milyar INR (5,9 milyar $) değerinde iş ile birlikte 42.000'den fazla kayıtlı alıcıyı ağırladı.


Türkiye’den 50 kişiyi aşkın delegasyonla India Jewellery Show’a katılım gösteren yetkili kurul, Türk mücevher sektörünü Hisdistan’da temsil etti.

Fuara katılım gösteren Hintli kuyumcular, önemli bir altın takı satın alma etkinliği olan Diwali ve 2023'ün sonlarından 2024'ün başlarına kadar olan düğün sezonlarının olumlu görünümünden bahsetti.

IIJS Premiere'in organizatörü ve Mücevher ve Mücevherat İhracatı Teşvik Konseyi (GJEPC) Başkanı Vipul Shah, bir basın toplantısında gösterideki diğer kuyumcuların duygularını tekrarlayarak, "İyi bir Diwali sezonu öngörüyoruz," dedi.

Hintli Tanishq markasının sahibi Titan Company'nin CEO'su CK Venkataraman , Hindistan'ın on yıl içinde dünyanın önde gelen mücevher pazarı haline gelebileceğine inandığını söyledi. Hindistan'ın refaha doğru istikrarlı bir şekilde ilerlediğini kaydetti ve kültürel olarak Hindistan'daki tüketicilerin gelirlerinin diğer yerlerden daha büyük bir kısmını mücevherlere harcadığını vurguladı.

Elmas üreticisi Venus Jewel tarafından fuarın ilk günü düzenlenen doğal elmas takıların görünümüne ilişkin seminerde, laboratuvarda üretilen elmas ve değerli taşlar hakkında bir söyleşi düzenlendi.


Aralarında Doğal Elmas Konseyi'nin (NDC) Hindistan şubesini yöneten Richa Singh'in de bulunduğu panelistler, doğal elmasların kalıcı değerinden söz etti.Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page