top of page

İTO KUYUMCULUK KOMİTESİ BAŞKANI ERHAN HOŞHANLI; FUAR SEKTÖRÜN GÜCÜNE GÜÇ KATACAKTIR
İTO Kuyumculuk Komite Başkanı Erhan Hoşhanlı; uzun süredir fuarın düzenlenmemesini adeta toprağın nadasa bırakılmasına benzeterek, “Dinlenen toprak çok daha verimli mahsuller sunar. Fuarımız da iki yıllık aranın ardından yüz güldüren neticelerle hem katılımcıları hem de alıcıları sevindirecektir” dedi.


Mart ve Ekim aylarında yapılan İJS; hem katılımcılar hem ziyaretçiler tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Pandemi; fuarımızın ve diğer uluslararası fuarların uzun bir süre düzenlenmesine mani oldu. 50.’si düzenlenecek olan İJS; yine kaldığı yerden sektörümüze heyecan katmaya, iş potansiyelini arttırmaya yardımcı olacak.


İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı, aşılama takviminde hızla yol alan ülkemizin, belirli ölçüde covid vaka sayılarını kontrol altına alarak, bu fuarın yapılmasına zemin hazırladığını belirterek; “Fuarlar her zaman yapılan ülkeye ve sektöre büyük katkılar sağlamıştır. Uzun süredir kuyumculuk fuarlarının yapılmaması bu organizasyonu çok daha anlamlı hale getirmiştir. Bu durum; beklentileri de arttırmaktadır. Ben fuarın güzel sonuçlara yol açacağına inanıyorum” diye konuştu.


“Hareketli Bir Yaz Çok Güzel Geldi”


Pandeminin negatif etkilerinden en çok mağdur olan sektörlerden birinin kuyumculuk sektörü olduğunu kaydeden Erhan Hoşhanlı; “Bu yaz; istikrarlı altın fiyatları, ertelenen düğünlerin de bu yılki düğünlere eklenmesi ve gurbetçinin etkin kuyum alışverişi yapmasıyla sektörümüz derin bir nefes almıştır. Ben bu hareketliliğin yılın son çeyreğine de yansıyacağını düşünüyorum” dedi.


“Mesleki Yeterlilik Çok Önemli Bir Gereklilik”


Sektörümüzün yakın zaman önce gündemine gelen Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Hoşhanlı; sözlerine şöyle devam etti:

“Yıllardır bu önemli konu üzerine çalışmalar yapıyorduk. Mesleki yeterlilik çok önemli bir gereklilik diye ifade ediyorduk. İşini hakkıyla yapan kuyumcuların bu belgeye sahip olması mesleğimizin itibarı açısından da çok kıymetlidir. Mesleğimize gönül verenlerle hasbelkader bu işe girenlerin ayrımlaşması, son tüketici açısından da faydalı olacaktır. Yıllardır bu proje üzerine çalışan İTO Kuyumculuk Komitemiz; gelişmelerden çok memnundur. Ben buradan çağrı yapıyorum ve bu önemli belgeyi sektörümüzün tüm kuruluşlarının, yöneticilerinin almasını arzu ediyorum. Şimdi Mesleki Yeterlilik Sınavı için başvurular İKO’ya yapılıyor. Sınav da İKO’da oluyor. En sonunda Milli Eğitim Müdürlüğü belgeyi sınavı geçenlere veriyor.”

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page