top of page

İKO, Özbekistan ile ‘Sektörel İşbirliği Protokolü’ İmzalıyor

Ülkelerinde kuyumculuk sektörünün gelişmesi için Türkiye’nin bu alandaki deneyimlerinden yararlanmak isteyen Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı Maşrab Mamirov ve Başkâtip Hurşid Rahmanov, geçtiğimiz günlerde İstanbul Kuyumcular Odası’nı ziyaret ederek İKO Başkanı Mustafa Atayık ve Yöneticiler ile bir araya gelmişti. Bu ziyaretin ardından Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Jemşit Urakov ve heyeti, sektörel işbirliği için İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Ülkelerinde kuyumculuk sektörünün gelişmesi adına Türkiye'ye yapılan ziyaretin ardından Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Jemşit Urakov, Başkan Vekili Mirkomil Adilov, Başkan Danışmanı Jamil Maksudi, Kıdemli Uzman Umurzakova Kamola ve Fizuli Mammadov’dan oluşan heyet, bugün sektörel işbirliği için İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık ile bir toplantı gerçekleştirdi.


Özbek Heyeti ve İKO Yöneticileri, önümüzdeki günlerde karşılıklı imzalanacak ‘İşbirliği Protokolü’ için yeniden toplanacak. İki ülke arasında kuyumculuk alanındaki iş birliği kapsamında önümüzdeki hafta aralarında İKO yöneticilerinin ve sektör mensuplarının bulunduğu bir heyet, Özbekistan’a bir ziyaret gerçekleştirecek.


İş birliği ile Özbek kuyumcuların İKO Mücevher Akademisi’nde mesleki eğitim görmesi ve devamında mesleki deneyimlerin karşılıklı olarak paylaşımı planlanıyor. Heyet, toplantının ardından GLT Laboratuvarı, Matrix Gold ile sadekarlık sınıfı ve İKO Ayarevi’ni ziyaret ederek bilgi aldı. Bu önemli ziyarete İstanbul Kuyumcular Odası Genel Sekreteri İsmail Kalafat ve İKO Yönetim Danışmanı Ali Ramazan Şanto da katıldı.


Σχόλια


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page