top of page

MÜCEVHER SEKTÖRÜ, İSTANBUL MÜCEVHER FUARI’NA HAZIRLANIYOR


Pandemi dolayısıyla 2020 yılı Ocak ayından bu yana gerçekleştirilen ilk uluslararası mücevher fuarı olan JCK Las Vegas Show’a 70 firma ile katılan mücevher sektörü, Amerika Birleşik Devletleri’nden ticari anlamda büyük bir mutlulukla yurda döndü.


“70 Firma ile Fuara Çıkarma Yaptık”

JCK Las Vegas Show’a ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, birlik olarak bu fuara 15’inci kez katıldıklarını, fuarda Türk pavilyonu kurularak 70 firma ile fuara adeta çıkarma yaptıkları belirtti.


Mustafa Kamar, şunları söyledi: “Bu yıl devam eden pandemi dolayısıyla birçok ülkenin katılamadığı bu ilk uluslararası fuarda, birlik olarak bu şansı çok iyi değerlendirdiğimize inanıyorum. Her bir firmamız, ülke ekonomisine katma değer sağlayacak iş birliklerine imza attı. Dolayısıyla seneye Haziran’da düzenlenecek olan bu fuara daha güçlü ve iddialı bir şekilde katılmayı hedefliyoruz.”


J – Box, İlk Kez Fiziki Olarak Tanıtıldı

Mücevher İhracatçıları Birliği’nin inovatif yaklaşımı olarak sanal ortamda satış imkânı sunan J – BOX, JCK Las Vegas Show’da gerçek anlamda görücüye çıktı. Birçok Amerikalı firmanın odağına yerleşen J – Box, özellikle küresel online ticaret platformlarını kullanan satınalmacılar tarafından büyük bir ilgi gördü.


Hedef, Ekim’deki İstanbul Mücevher Fuarı

Bu yılın 8 ayında toplam 3,36 milyar dolar mücevher ihracatına imza atan sektör, büyük bir heyecanla 7-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan ve sektörün geleneksel ustaları ile çağdaş tasarımcılarını bir araya getirecek olan İstanbul Mücevher Fuarı’nı bekliyor.

Comentarios


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page