top of page

Mücevherlerde Cesur ve Renkli Bir Manifesto: MORE IS MORE

Boucheron, yeni koleksiyonu ‘‘More is More’’ ile mücevher dünyasının kurallarını yıkıyor!

Parisli lüks mücevher markası Boucheron, yeni yüksek mücevher koleksiyonu Carte Blanche "More is More" ile mücevher dünyasında geniş bir yankı uyandırdı. Boucheron'un Kreatif Direktörü Claire Choisne tarafından tasarlanan koleksiyon, neşe ve pozitifliğe bir övgü olarak geleneklere meydan okuyor.


Pandemi sırasında art arda yaşanan sokağa çıkma kısıtlamalarının yarattığı kasvetli havaya yanıt veren bu yeni koleksiyon yaklaşım; boyut, şekil veya malzeme konusundaki geleneksel kısıtlamaları göz ardı ediyor.


Canlı pop sanatından, Memphis sanatçılarının asi ruhundan ve kurallara bağlı olmayan bakış açılarından ilham alan "More is More" koleksiyonu, gelenekten cesur bir ayrılışı temsil ediyor.


Koleksiyonun ruh hali; popüler kültürün etkisini yansıtan canlı, parlak ve çarpıcı renkler, coşkulu stiller, geometrik tasarımlar ve eğlenceli motifleriyle dolup taşıyor. Bunun sonucunda göğsü örten kolye ve kağıt üzerindeki eskizler gibi dikkat çeken iki boyutlu mücevherler gibi ifade parçaları ortaya çıkıyor.

Fransız model Valentin Caron

Bu yeni kampanyanın yüzü olan Fransız model Valentin Caron, koleksiyonun göz alıcı parçalarını sergileyerek Boucheron'un yenilikçi malzeme kullanımını ve teknolojik gelişmelerini gözler önüne seriyor.


Farklı malzemelerin, taşların, elmasların ve renklerin bir araya getirilmesi, yüksek mücevh dünyasının sınırlarını zorluyor ve neyin değerli olduğuna dair geleneksel kavramlara meydan okuyor.

More is More" koleksiyonu ile Boucheron, son 165 yıldır Boucheron'un temel değerleri olan coşku, neşe ve duyguyu kutluyor. Sıra dışı parçalarla kendini ifade etmeyi ve sofistike başyapıtları dönüştürmeyi amaçlayan koleksiyon, cinsiyetsiz bir yaklaşıma dikkat çekiyor. Boucheron'un, yeni koleksiyonu ile ifade ettiği bu yaklaşımı, erkek mücevher kategorisinde heyecan verici bir değişim yaratıyor.

Bir tarafta kırmızı, diğer tarafta siyah ve beyaz çizgiler ile tasarlanan parça Boucheron'un "gros grain" kodunu taklit ediyor. Pırlanta ve beyaz altından oluşan Tie the Knot, 29 cm'lik duruşuyla dikkat çekiyor.Comentários


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page