top of page

Pomellato, 2023 Yüksek Mücevher Koleksiyonu ile Milano'ya Saygı Duruşunda Bulunuyor

1967'den bu yana Milano'yu sürekli bir ilham kaynağı olarak onurlandıran Pomellato, İtalyan şehrinin eklektik tarihinden, modern mimarisinden ve gizli hazinelerinden ilham alan yeni yüksek mücevher koleksiyonu Ode to Milan'ı tanıttı.

Milano tasarımlarını Paris’in kalbine yerleştiren Pomellato, yüksek mücevherin farklı vizyonları üzerine Paris’ten ilham alarak 33 farklı tasarım sunuyor.


"Şimdiye kadarki en değerli yüksek mücevher koleksiyonumuzu Paris'te sunmaktan gurur duyuyoruz. Tüm tasarımlarımız her gün takılmak üzere üretildiği için Pomellato farklıdır. Kadınları her zaman yaratım sürecinin merkezine koyduk ve giyilmesi kolay, kaliteli ve güzel modern parçalar sunduk. Bu koleksiyon da bir istisna değil."

-Pomellato CEO'su Sabina Belli-


Koleksiyon, modern gökdelenlerden gizli bahçelere kadar Milano'nun farklı yönlerinden esinleniyor ve şehrin modern ve antik yönlerinin çeşitliliğini yakalıyor.


Milano ve Pomellato arasındaki ortak özellikleri ortaya çıkaran özel bir koleksiyon: Ode to Milan

SKYLINE

Pomellato, Milano'nun bu modern yüzünü, mimari silüetler ve enfes renklerdeki mücevherlerle kutluyor. Bu bölümün kahramanı, 128 görkemli ve nadir spinelden oluşan, etkileyici bir seçkiyi bir araya getiren, doğrusal çerçeveli bir kolye olan Skyline kolye.


Eşleşen bir çift küpe, parlayan kırmızıdan açık mora doğru hafifçe solan 12 spinel içerir. Skyline'ın rafine renk kompozisyonu Milano'nun sofistikeliğinin bir yansı olarak nitelendiriliyor.

Alessandra Ambrosio, Canne Film Festivalinde Skyline kolye ile Ode to Milan koleksiyonunun tanıtımını yaparak kırmızı halıda boy göstermişti..

GIARDINI VERTICALI

Üç muhteşem zümrüt kesim indikolit (bir çeşit turmalin), pırlantalarla süslenmiş büyük boy pembe altın ile kolyeyi koleksiyonun başrolü haline getiriyor. İndikolitlerin kendine özgü petrol yeşili tonu, Milano'nun en zarif iç mekanlarında sıklıkla görülen kadifeyi yansıtıyor.


52 manyetik yeşil turmalin ve altı menekşe mavisi tanzanit, göz kamaştırıcı Giardini Verticali küpeleri oluşturuyor.


Her bir zümrüt kesim taş, Gio Ponti'nin en ünlü binalarından birini anımsatan muhteşem bir hareket, renk ve doku mozaiği oluşturmak için yeşil titanyuma ters olarak yerleştiriliyor.

CASTELLO

Tasarım ekibi, orijinal gerdanlığı yeniden yorumlayarak neo-medya çağına özgü bir görünüme sahip Castello kolyeyi yarattı. Mücevherlerin bu alışılmadık şekilde yerleştirilmesiyle, keskin açıları Castello Sforzesco'nun cephesinin rustik taş duvarını anımsatıyor ve Pomellato'nun 'bossage' adını verdiği yeni bir pavé türü yaratıyor. (Pembe altın ve pırlanta setli zincir çıkarılabiliyor.)


Bu etkileyici kolyeye eşlik eden iki çift küpe, ters setlenmiş bir tanzanit ve rubellit ile süslenmiş ve pırlantalarla çevreleniyor.

LİRİKA

Gösterişli Lirica kolye, La Scala Tiyatrosu'ndaki perdelerin dalgalanması gibi düşen farklı boyutlardaki bağlantılardan oluşuyor. Bu büyük asimetrik kolyenin büyük halkası farklı kesimlerde elmaslarla süsleniyor ve gelişigüzel bir şekilde diziliyor.

TERRAZZA DUOMO

Terrazza Duomo, Milano'nun tasarım becerisinin bir kanıtıdır.


Duomo (katedralin) süslü beyaz mermer cephesi, zarif ve sade dört küpe ve iki bileziğin temelini oluşturan temel geometrik şekilleri sunmak üzere yapı bozumuna uğruyor.


İlham kaynağı, 14. yüzyıl Gotik mimarisinin bir başyapıtı olan Duomo Katedrali.
Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page