top of page

SOMORO JEWELRY

GENEL BİLGİLER / INFO

Chairman of Board /Yönetim Kurulu Başkanı :

Ömer Faruk Çağlar
Date of Establishment / Kuruluş Tarihi  :

2001

Faaliyet Alanı / Classification

Franchise veren, İhracatçı, Toptancı

Manufacturer,Wholesaler,
Importer and Exporter of
Mounting Jewelry.

Kategori / Category

Wedding Rings, Rings, Earings,
Wristlets, Bracelets, Necklace,
Pendants, Tie Bar, Brooch, Triple
Set, Half Sets

Carat / Ayar Grupları

ŞİRKET PROFİLİ / COMPANY PROFILE

Gold 18K, 14K

Somoro Kuyumculuk 2001 yılında kuruldu.Enerjik ve genç bir firma olarak, bu kısa zaman dilimi içerisinde, sade montür üretminde gözde firmalardan biri oldu. Bu doğrultuda 2005'ten beri bilgisayar tabanlı üretime geçen Somoro artı üretimde sahip olduğu tecrübe ve bilgi ile daha farklı tasarımlar ve daha iyi kalitede ürünler ortaya çıkardı.

Envanterinde toplam 46.000 farklı tasarım bulunan Somoro,her yıl 2 farklı koleksiyon üreterek onları uluslararası fuarlarda mücevher üreticilerinin beğenisine sunuyor. Firma olarak temel vizyonu: Kuyumculuk sektöründe uluslararası bilinirliği yüksek olan bir firma olmaktır.

Somoro Kuyumculuk bilgisi ve tecrübesiyle sahip olduğu ince zerafeti ve yüksek kaliteyi müşterilerinin beklentisi doğrultusunda üretmeye devam edecektir.

Somoro Jewelery was founded in 2001. As an energetic and young company, in this short time period, it became one of the favorite companies in the production of plain montür. In this direction, since 2005, computer-based production has come up with different designs and better quality products with the experience and knowledge of Somoro plus production.With a total of 46,000 different designs in its inventory, Somoro produces 2 different collections each year and presents them to jewelers' likes at international fairs. Basic vision as a company: To become a company with high international awareness in the jewelry industry.Somoro Jewelery will continue to produce in the direction of the fine elegance and high quality customers that it possesses with its knowledge and experience.

İLETİŞİM / CONTACT

Merkez / Head Office

Vezirhan cad. No:68/A
Nuruosmaniye / İstanbul
TURKEY
Phone:

+90 212 511 18 10
Web:

www.somoro.com
E-mail:

info@somoro.com

VİDEOLAR / VIDEOS

SOMORO

SOMORO

SOMORO
Video ara...
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
SOMORO EKİM 2017 IJS FUAR YORUMU

SOMORO EKİM 2017 IJS FUAR YORUMU

00:31
Videoyu Oynat
Somoro Montür

Somoro Montür

02:38
Videoyu Oynat
SOMORO MONTÜR KOLEKSİYONLARI 2

SOMORO MONTÜR KOLEKSİYONLARI 2

00:39
Videoyu Oynat

ÜRÜNLER / PRODUCTS