top of page

BAŞARININ ANAHTARI; ‘UYGUN FİYAT VE YÜKSEK GÜVEN’ SUNMAKTIR”


Son yıllarda; başta aracı kurumlarımızın cesur yurtdışı açılımları, has maden ihracatında bürokratik engellerin ortadan kaldırılması, vergi avantajlarının oluşması, sektörümüzün bu alanda da atılım yapmasını sağladı. Bu pozitif değişim ile ilgili açıklamalarda bulunan Eren Has Grup Genel Müdürü Hakan Aytaş; uluslararası has maden ihracatında ülkemizin bir çıkış içinde bulunduğunu, fiyat avantajı ve sektörümüze yönelik oluşan güven unsurunun Türkiye’yi bu yarışın içine soktuğunu söyledi.

 

“Yurtdışı çalışmalarımızı artırmaya devam edeceğiz. Yeni açılan Dubai ofisimiz, yurtdışı ticari gücümüzü artırmıştır. Gelişen teknoloji ve iletişim imkanlarıyla, Amerika ile ticaret yapmamızla, Ankara’daki bir firmayla ticaret yapmamız arasında çok fazla fark kalmadı.”

 

Yaklaşık 30’a yakın ülke ile has maden ticareti yapan Eren Has Grup; branşında ülkemizin önde gelen markalarından birisi. EHG Genel Müdürü Hakan Aytaş; altının ons fiyatı tüm Dünyada sabit olsa da, ülkelerin iç pazarlarındaki talep ve arz dengesinin madenin fiyatını aşağı veya yukarı değiştirdiğini, en ufak bir fark hangi ülkede ortaya çıkarsa o ülkenin has maden satışında bir adım öne geçtiğini ifade etti.

Son on yılda ülkemizin has maden ticaretinde hızlı bir yükseliş gösterdiğini, has maden ihracatında devletin bürokratik engelleri kaldırmasının ve ülke kuyumculuğumuzun Dünya çapında prestijinin artmasının pozitif etkisi bulunduğunu vurgulayan Hakan Aytaş; “Bugün has maden ticaretinde fiyat avantajı en önemli etken olmakla birlikte, firmanın ticaret yapacağı kuruluşa olan güveni de büyük önem taşıyor. Biz EHG olarak, piyasa koşullarını yakından takip ediyor ve Dünyanın çok farklı noktalarındaki müşterilerimizle iletişim içinde oluyoruz. Gerekirse ithal ediyor gerekirse ihraç ediyoruz” diye konuştu.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page