top of page

YENİ MODELLERİ VİTRİNLERİMİZE TAŞIMADA SEÇİCİ OLDUĞUMUZ BİR DÖNEME GİRİYORUZ


Ülkemizin önde gelen montür üreticilerinden Somoro Kuyumculuk; yaz mevsimine girmeye hazırlandığımız bugünlerde birçok yeni tasarımını vitrinlerine taşıyor.

Yüzlerce farklı model çeşitliliğiyle, müşterilerine saatlerce sürecek geniş ürün arşivi sunabilme gücüne sahip olan Somoro Kuyumculuk; yeni dönemde yeni tasarımlarında daha seçici davranmaya karar verdi. Geçtiğimiz günlerde yaz mevsimine yönelik yeni tasarımlarını vitrinlerine taşıyan Somoro Kuyumculuk; yıllardır montür tasarımında başarılı çalışmalar ortaya koyan profesyonel tasarımcılar ile çalışmayı tercih ediyor.

Montür tasarımı yapmanın bitmiş takı tasarımı yapmaktan çok daha zor olduğunu kaydeden Ömer Çağlar; “Montür tasarlarken, tasarımcı ürünün bitmiş halini önce hayal edecek ve bütünden geriye doğru gelerek montürü tasarlayacak. Ayrıca montür tasarımında, tasarımın üretime uygunluğu ve taşıyacağı taşın milimetrik açıları, takının kullanım esnasındaki ergonomisi gibi birçok detayın tek tek ele alınması gerekiyor” diye konuştu.

Tasarımcının montür tasarımı gerçekleştirmesinden sonra ustanın mevcut tasarımı tekrar bilgisayar ortamında ele alarak, üretime uygun şekil ve ölçülerde tekrar elden geçirdiğini kaydeden Çağlar; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her başarılı takı tasarımcısının montür tasarımında başarılı olmasını beklemiyoruz. Montür tasarımında uzmanlaşma başladı. Sık sık farklı tasarımcılar ile çalışarak, onların farklı zengin bakış açılarını takılarımıza yansıtmak istiyoruz. Zengin bir ürün arşivimiz bulunuyor. Ayrıca müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda da tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Mağazamıza giren müşterilerimize sürekli yeni ürünler sunmaya özen gösteriyoruz. Geniş bir coğrafyaya hitap ettiğimiz için tasarımlarımızda, doğal olarak çok geniş bir yelpazeye sahibiz. Her bölgenin ve değişik kültürün bizden beklentileri farklı oluyor. Satış sonrası da öncesi kadar titizlikle ve güler yüzle hizmet sunuyoruz. Yıllardır 18 ayar montür hazırlıyoruz. Etkin arşiv sistemimiz sayesinde bizden bir müşterimiz 10 sene önceki ürünümüzü rahatlıkla tekrar sipariş edebilir.’’

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page