top of page

SESA ÜRETİMİNİN YARISINI İHRAÇ EDİYOR


Kuyum sektörümüzün hızla büyüyen markalarından biri olan SESA Gold; yurtdışı çalışmalarını artırmaya devam ediyor. Özellikle 2015 yılında ihracat çalışmalarına hız veren marka, şu günlerde üretiminin yarısını ihraç eder bir konuma ulaştı.

2013 yılının başına kadar ihracat çalışmalarına ara veren SESA Gold, son 2 yıldır geçmiş yılların açığını kapatacak atılımlar gerçekleştiriyor. Sürekli gelişen tasarım departmanı, üretimde kendi içinde ihracat ve yurtiçi bölümlerinin birleşmesi, ürün tarzında köklü değişim ile birlikte SESA; ‘Luxurykonsept’ olarak uluslararası arenada en iyi çıkış yapan markalarımızdan biri oldu. SESA Gold Yönetim Kurulu Başkanı Selim Sarışın; son 6 aydır iç piyasada ciddi bir durgunluğun söz konusu olduğunu, seçimler sonrası arzu edilen hareketliliğin oluşmadığını bu bağlamda yaşanan daralmayı ihracat çalışmaları ile aşma yolunu tercih ettiklerini söyledi.

Geçen yıl, piyasa da benzeri görülmeyen çok farklı tasarımlara imza attıklarını ve bu hamleleri ile tekrar kendilerine yurtdışı kapısının açıldığını kaydeden Selim Sarışın; “Fark yaratmalıyız düşüncemiz doğrultusunda yaptığımız AR-GE yatırımlarımız, yurtdışından arzu ettiğimiz neticeleri almamıza yol açtı. Bu kadar kısa sürede üretimimizin yarısını ihracat için ayıracağımızı tahmin etmiyorduk. Bir de tamamen özgün kendi stilimizi ortaya cesurca koymamız ayrıca mutlu kılıyor” diye konuştu.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page