top of page

ROSE RENKLİ MÜCEVHERLERİN POPÜLERLİĞİ ARTIYOR


Beyaz altınla adeta özdeşleşen pırlanta, son dönemde rose renkli altın üzerinde cömertçe kullanılıyor. Başta tektaş olmak üzere, birçok fantezi mücevher modelinde özgün çizgilere sahip olan Sina Montür; tüm Dünyada Rose rengin yükselişine kayıtsız kalmıyor. Geçtiğimiz aylarda yenilenen showroomun devasa vitrininde rose mücevher montürlerine geniş yer ayıran Sina Montür; müşterilerine yepyeni tarzlar sunma heyacanında…

Uzun yıllar önce pırlanta, sarı altında kullanılmıştı. Bugün %95 beyaz altınla kullanılan pırlanta, eskiden tam tersi oranlardaydı. Şimdi tekrar eskiye dönüş olmasa bile, beyaz altının haricinde özellikle rose renginde yeni mücevher montürleri artık sık sık vitrinlerde boy göstermeye başladı. Ülkemizin yenilikçi markalarından biri olan ve bu yıl kuruluşunun 10’uncu yılını kutlayan Sina Montür; yeni tasarımlarında rose renkli mücevher montürlerine geniş yer ayırmış. Sina Montür Yönetim Kurulu Başkanı Barış Lek; son iki yıldır rose renkli mücevherlerde Dünya çapında bir artış olduğunu, yakın tarihlerdeki İtalya, Hongkong ve İstanbul Jewellery Showlarda markalarının en yeni rose koleksiyonlarını sergileyeceğini söyledi.

Rose’un ağırlıkla beyaz altınla birlikte kullanıldığını ve ortaya farklı görünüme sahip mücevherlerin çıktığını kaydeden Barış Lek; “Fuar dönemi diye adlandırılan bu zamanlar için yazın sıkı bir tasarım çalışması yaptık. Rose rengi de çokça kullandık. Değerli tasarımcımız Mustafa Akdoğan önderliğinde yeni koleksiyonumuzu oluşturduk. Bugün itibariyle ‘kaliteli üretim’ anlayışının olmazsa olmaz unsuru özgün tasarım çizgisidir” diye konuştu.

Her hafta Sina Montür tasarım ekibinin 15 yeni dizaynı yönetime sunduğunu, bu dizaynlar arasında 5 veya 6 yeni tasarımın üretim hakkı kazandığını kaydeden Lek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yeni tasarımları yaparken öncelikle kuyumcu dostumuzun ürünü müşterisine gururla sunmasını arzu ediyoruz. Son tüketicinin ürün tasarımından beklentisi ile kendi hayal gücümüzü bir arada harmanlıyoruz. Bugün markamız birçok fantezi tarz montürlerde oldukça önemli yeniliklere imza atmıştır. Zaten tektaş ürün grubunda, piyasanın kabul ettiği özel bir konuma sahibiz. Bu saygın pozisyonumuzu korumak için geceli gündüzlü çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tektaş ürün grubunda çok geniş bir coğrafyaya ürün sunduğumuz için yılın 12 ayında eşit bir yoğunluk yaşıyoruz. İşimizde, en kaliteli ve en iyi üretimi yapmaya bağımlı bir firmayız.”

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page