top of page

“İSTANBUL JEWELRY SHOW’UN SEKTÖRÜMÜZE NEFES ALDIRMASINI ARZU EDİYORUZ”


Ülkemizin önde gelen kuyum üreticilerinin ve değerli maden yatırımcılarının tercihi olan Eren Has Gümüş; yeni açılan Dubai ofisiyle artık ihracatçı firmalarımızı yurtdışında da destekliyor. İstanbul Jewelry Show öncesi, üretici firmaların has taleplerinde artış oluyor. Birçok firma yeni modelini madene döküyor. Yurtiçindeki sisli havanın bir parça dağılması için yurtdışından gelecek talepler bu dönem çok daha büyük önem teşkil ediyor.

Son dönemde yükselen dolar ile birlikte altın fiyatlarında da belli oranlarda artış oldu. Özellikle böylesi sisli piyasa koşullarında, sektörümüzün köklü döviz ve değerli maden tedarikçi firması Eren Has Gümüş’ün hizmetleri daha ön plana çıkıyor. Başta İstanbul olmak üzere birçok kuyum üreticisinin taleplerine yanıt veren E.H.G, en ufak çaplı siparişleri dahi olumlu bir şekilde sonuçlandırıyor. E.H.G; piyasa hangi durumda olursa olsun, asla müşterilerine “Ürün yok” demiyor ve sürekli stoklarında her çeşit değerli madeni tedarik ediyor.

Ülkemizin içinde bulunduğu siyasal ve ekonomik durumun, yeniden seçim atmosferine girilmesinin, Çin ekonomisindeki yavaşlamanın piyasalarda negatif etki yaptığını belirten EHG Genel Müdürü Hakan Aytaş; “İstanbul Jewelry Show’un böylesi bir ortamda düzenlenecek olması belki de bir şans olacaktır. En azından yurtiçinde yaşanan talep azalmasının, yurtdışından gelecek isteklerle dengelenmesini ümit ediyoruz. Her fuar öncesi olduğu gibi birçok firmamız en yeni modellerini sergilemek için ama az ama çok başta altın olmak üzere değerli maden talebinde bulundu. Şimdiden İJS’nin Ekim ayağının sektörümüz için hayırlı neticelere yol açmasına vesile olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page