top of page

''WINTER IS COMING''


Mücevher dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan VicenzaOro Winter 20 – 25 Ocak 2017 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl beklentileri karşılayamayan fuarın bu seneki performansı merakla bekleniyor. Talebin düşük olması sebebiyle Mücevher İhracatçıları Birliği bu yıl milli katılım organizasyonu düzenlememe kararı aldı.

Türk kuyumculuk ve mücevherat sektöründen iracatçı firmalarımız VicenzaOro Vinter’da ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl, bir önceki yıla göre ziyaretçi sayısını %13 oranında artırmasına ragmen, getirisi katılımcı beklentilerinin altında kalan fuarın verimli geçmesi sadece Türkiye değil global mücevher endüstrisi için oldukça önemli. VicenzaOro tıpkı Hong Kong Jewelry Show ve JCK Las Vegas gibi global mücevher endüstrisinin durumu hakkında fikir veren önemli organizasyonlardan biri konumunda.

Fiera di Vicenza tarafından organize edilen VicenzaOro Winter bu sene 20-25 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Toplam 35.000 m2’lik alanda 1500’den fazla markanın ziyaretçilerini ağırlayacağı fuar 9 pavillionda organize edilecek. Makine ve ekipman firmalarının bulunduğu T-Gold’da ise 120’den fazla firmanın yer alması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl Mücevher İhracatçıları Birliği’nin milli katılım organizasyonu çerçevesinde Türk Kuyumculuk ve Mücevherat Sektöründen çok sayıda ihracatçı firmanın katıldığı fuarda, firmalarımız her yıldan farklı olarak Hall 3.1.’e taşınmıştı.

Geçtiğimiz yıl düzenenen fuarda Türk Kuyumculuk ve Mücevherat Sektörü katılımcı firmalarının büyük bir çoğunluğu Hall 3’te yer alan Turkish Pavillion’da yer alırken, Arpaş, Mioro, İnnova, İpekyolu gibi firmalarımız Hall 2’yi tercih etmişti. Roberto Bravo ve Atasay ise dünyaca ünlü markaların yer aldığı Hall 7’de ziyaretçilerini ağırlamıştı.

6 gün boyunca devam edecek fuarda dünyanın dört bir yanından gelen endüstri profesyonelleri mücevher dünyasındaki trendleri takip edecek. Amerika ve Avrupa pazarlarında yaşanan kısmi hareketlenmenin bu bölgelerden gelen ziyaretçileri ne oranda etkileyeceği merak ediliyor. Son fuarda bu bölgelerden gelen ziyaretçilerde önceki yıllara göre gözle görülür bir artış olmadığı gözlenmişti.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page