top of page

TRABZON HASIRINA FARKLI YORUM: “HERSTORY OLDEN COLLECTION”


Tasarım ve moda dünyasının kalbinin attığı platform instagram, markalar için her geçen gün daha da önemli hale geliyor. Türk mücevherinin tasarım potansiyeli de bu gibi platformlardan dünyaya yayılıyor. Bu noktada tabii ki instagramdaki varliğinizdan çok , potansiyel müşterilerinize ne şekilde ve hangi ürünlerinizle temas edeceğiniz önem kazanıyor.

Mücevher markaları arasında son dönemde instagramda bizim gözümüze çarpan markalardan biri de Herstory oldu. Merkezine şehirli ve modern kadını oturtan mottosu ve Türkiye’ye özgü geleneksel takıları modernize eden tasarım anlayışıyla Herstory, her anlamda örnek bir yol çiziyor gibi görünüyor.

İnstagramın olmazsa olmazı “iyi fotoğraf” ürünlere olan ilgiyi de arttırıyor. Herstory de bu anlamda profesyonel çekimleriyle ilk bakışta ilgiyi üzerine topluyor ve parmağınız istem dışı takip et butonuna gidiyor.

Kendi hikayesini anlatmak isteyen şehirli ve modern kadının sıradışı takı markası mottosuyla 2010 yılında yola çıkan Herstory’nin hikayesi, 1960’larda Amerika’da başlayan feminist akımının bir parçası olarak gelişen “her story”, yani onun hikayesi terimine dayanıyor.

Kelime anlamı olarak “history” kelimesinin karşıtı olarak ortaya çıkıyor. Ataerkil kültürler tarafından ihmal edilen olaylara atıfta bulunmak için kullanılıyor. Tarihin sadece erkeklerin geçmişi olarak tanımlanmasına karşı duran kadınlar, bir tepki olarak, kendi tarihlerini "herstory" olarak adlandırıyor.

14 ayar altın ve pırlantayı tasarım ile buluşturan ve yüksek teknoloji üretim kalitesi sunan marka, yeni koleksiyonu ‘Olden’ ile Trabzon Hasırına farklı bir açıdan bakmamızı sağlıyor.

HerStory’nin yeni koleksiyonu ‘Olden’ pembe altın ve altın seçenekleriyle Beymen’lerde satışa sunuluyor.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN