top of page

Vizyon Park’ta Türkiye’nin en büyük mescidi açıldı!


6 bin kişinin aynı anda namaz kılabileceği Türkiye’nin en büyük mescidi unvanına sahip olan İstanbul Vizyon Park (İVP) Merkez Plaza Mescidi, düzenlene bir törenle hizmete açıldı.

İVP Merkez Plaza Cami Yaptırma Yaşatma ve Koruma Derneği (MECYAD) öncülüğünde hayırseverlerin desteğiyle yaptırılan İstanbul Vizyon Park Merkez Plaza Mescidi, cuma namazı öncesi düzenlenen bir törenle ibadete açıldı. Namaz öncesi mescit açılışı için kurban kesildi. Ardından mescitte bir tören yapıldı. Törene Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Dalkılıç, Bahçelievler Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, Kuyumcukent Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Halaç, Kuyumcu kent Kat Malikleri Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Uyanık, Kuyumcu kent İşletme AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Sudaş, Kuyumcukent İşletme A.Ş Başkan Vekili Ahmet Karbeyaz, KUYAŞ Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sait Erdal Metiner, İstanbul Vizyon Park Merkez Plaza ve İVP Merkez Plaza Cami Yaptırma Yaşatma ve Koruma Derneği (MECYAD) Başkanı Nurettin Güner ve esnaflar katıldı. Yönetime seçildiğinin ilk haftasında böyle bir törende olduğu için kendisini şanslı hissettiğini dile İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, “Daha bir haftalık yeni başkan olarak böyle müstesna bir yerin açılışına beni de davet ettiler, çok onurlandım. Herkese hayırlı uğurlu olsun. Alan olarak Süleymaniye Camisinden daha büyük olduğunu söylediler. Bu, bizi çok gururlandırdı. Meslektaşlarımız ve atölyecilerimiz, böyle bir müstesna yere layıktır.” dedi. İstanbul Vizyon Park Merkez Plaza ve İVP Merkez Plaza Cami Yaptırma Yaşatma ve Koruma Derneği (MECYAD) Başkanı Nurettin Güner, mescidin yapımında emeğe geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Mescidimiz, yaklaşık 2 milyon TL bütçeyle tamamlandı. Henüz borçlarımızın tamamı ödenmiş değildir. En kısa zamanda bunun da altından kalkacağımızı biliyorum. İnşallah, mescidimiz sizlerin varlığıyla dolup taşacaktır. Mescidimizin yapımında maddi ve manevi desteğini esirgemeyen siz cemaatimizden Allah razı olsun. Ayrıca, tüm Yönetim Kurulu’nda görev yapan arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkürlerimi sunarım. Mescidimiz bu büyüklüğüyle İstanbul’umuzun en büyük ibadethaneleri arasına girmiştir. İstanbul Vizyon Park Merkez plazaları, henüz inşaat safhasında iken mimari projesinde bu alan mescit alanı olarak onaylanmış. Daha sonra kurulan derneğimize ilgili alanın tahsisi yapılmış ve derneğimiz tarafından 1.5 yıla yakın bir sürede titiz bir çalışmayla tamamlanmıştır Sektörümüze hayırlı olsun.”

Cuma namazının ardından C1 Blok Zemin katta hizmete açılan Vizyon Park Mescidi girişinde kurdela kesim töreni yapıldı. Mescit, 4 bin metrekaresi namaz kılma alanı olmak üzere 500 metrekarenin üzerinde ıslak zemin olarak tasarlanmış, görevli personeller ve toplantı odalarıyla birlikte yaklaşık 5 bin metrekareyle aynı anda 6 bin kişinin namaz kılabileceği bir ibadethane olarak hizmet verecek. Mescidin açılmasıyla birlikte İstanbul Vizyon Park (İVP) Merkez Plaza ve Kuyumcukent’te faaliyet gösteren kuyumcu esnafının bölgede cuma ve vakit namazlarını kılması için ihtiyaç duyulan ibadet yeri eksikliği de giderilmiş oldu.


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page