top of page

19 KARATLIK GÖZ ALICI ELMAS AÇIK ARTIRMADA GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR


19 Karatlık Pink Legacy adlı yüzük

Christie’s’in 18.96 karatlık en büyük ve en ihtişamlı pembe taşlı Pink Legacy yüzüğü, 13 Kasım’da Cenevre’de yapılacak Magnificent Jewels adlı açık artırmada görücüye çıkacak. Yüzük, 30 milyon ila 50 milyon dolar arasında bir tahmini fiyatla, karat başına rekor fiyatını kırma potansiyeline sahip. Bu rekoru, şu anda Christie's'in Hong Kong'da geçen yıl 32.480.500 dolara sattığı 15 karatlık, “The Pink Promise” adlı oval şekilli elmas elinde tutuyor. Bu rakam karat başına tamı tamına 2,175,519 dolara denk gelmekte. Bu rekoru kırmak için Pink Legacy'nin 41.3 milyon dolarlık bir satış yapması gerekiyor.

Eskiden Oppenheimer ailesine ait olan dikdörtgen şeklindeki saf elmas, olağanüstü bir renge sahip. Christie's’in Uluslararası Mücevher Şefi Rahul Kadakia şunları belirtiyor:

“Doygunluk ve yoğunluk renkli bir elmasın olmazsa olmaz özelliklerindendir. Bu büyüklükte bir elmas için Pink Legacy’nin sahip olduğu renk ise inanılmaz. Bu rengi bir karattan daha az pembe bir elmasta görebilirsiniz. Ama bu neredeyse 19 karat ve son derece pembe. Gemologlar, elmasları 1. tip ve 2. tip olmak üzere iki ana cinste sınıflandırır. İkinci tip, neredeyse transparan, homojen bir renge sahiptir. Pembe elmaslar da bu kategoriye giriyor ve olağanüstü şeffaflık ve parlaklıklarıyla kimyasal olarak en saf elmaslar arasında yer alıyor.”

Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page