top of page

ART FOR JEWELLERY

Mücevher Marka Danışmanı Aylin Gözen, Mücevher İhracatçılar Birliği’nin desteğiyle, projelendirdiği pek çok ulusal ve uluslararası etkinliğin ilk ayağı olan ‘Art for Jewellery - Inspiration Hub’ hakkında açıklamalarda bulundu.Yıllardır yapmak istediği bu projeyi, İhracatçılar Birliği’nin bu dönem verdiği büyük destekle gerçekleştirdiğini söyleyen Aylin Gözen, bunun sadece etkinlikler dizisinin bir duyurusu olduğunu belirtti. Proje kapsamındaki fuar görüşlerini şu cümlelerle anlattı: "Yoğun talep üzerine sonradan açılan 1. Hall İstanbul Jewellery Show’unda desteğiyle bizlere geniş bir alan sağladı. Kısa sürede hazırlanmamıza rağmen projemiz fuarı canlı etkinlik alanına getirmesinde çok ciddi katkısının olduğuna inanıyorum. Bu durumdan çok mutluyum."


"Yurt Dışındaki Fuarlarda Mücevherlerimiz Tanınmaya Başlayacak"


“Mücevherlerimizi bütün dünyada köklü tarihiyle, kültürüyle, sanatsal yönüyle tanıtmak için çıktığımız yolu bir sonraki etkinliğimiz; zaman tüneli ile yansıtacağız. Bu proje gerçekleştiği zaman sadece Türkiye değil, yurt dışı fuarlarında da mücevherlerimiz kültürel, sanatsal, tarih yönüyle tanıtmış olacağız. Bu etkinlikte yalnızca ben çalışmayacağım. Profesörlerle, sanatçılarla, tarihçilerle çalışıp ortaya iyi bir iş çıkaracağımıza inanıyorum.”


"Mart Fuarı İçin Söz Verildi"


Aylin Gözen; ‘’Gerçekleştirdiğimiz etkinliğin fuarı nasıl canlandırdığını, nasıl bir geri dönüşün olduğunu gören Mücevher İhracatçılar Birliği ve İstanbul Jewellery Show Mart ayında gerçekleştirilecek fuarda bize desteklerini devam ettirmenin beraberinde güzel bir alan ayrılacağının da sözünü verdi. Bunlar fuarda olması gereken şeyler çünkü biz mücevherimizi bütün dünyada emtia gibi tanıtmayıp; tarihiyle kültürüyle tanıttığımız zaman katma değerli ürün satma şansımız oluyor’’ diyerek projesinin öneminden bahsetti.


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN