top of page

BESAY ABD PAZARINA İLK ADIMINI ATTIUluslararası JCK Las Vegas Jewellery Show’a bu yıl ilk kez katılan Besay Kuyumculuk; Amerika ve Güney Amerika pazarına ağırlıklı olarak göz ve çocuk takılarıyla giriş yaptı. Pandeminin de etkisiyle yeni pazarlara açılmayı, farklı coğrafyalarda müşteriler edinmeyi planlayan Besay; ilk hamle olarak Las Vegas Jewellery Show’a katılmayı tercih etti.

Amerika’da gerçekleştirilen JCK Las Vegas Altın & Gümüş ve Mücevher Fuarı’na ülkemizden çok sayıda seçkin marka katıldı. Bu firmalarımızdan birisi de Besay Kuyumculuk oldu. İlk kez Las Vegas Fuarı’na katılan Besay; özellikle o bölge insanının da kültüründe yer alan göz takılarını ve Dünyanın her yerinde talep edilen çocuk takılarını ön plana sundu.

Besay İhracat Müdürü Mehmet Yılmaz; Pandemi ile birlikte kuvvetli oldukları Arap pazarında önemli kayıplar yaşadıklarını, bu durumdan aldıkları ders ile tek bir bölgeye bağımlı olmayacak ihracat politikasını hayata geçirmeye başladıklarını söyledi. Besay’ın zengin ürün çeşitliliğinin Dünyanın her yerine hitap edebilecek düzeyde olduğunu belirten Mehmet Yılmaz; “Amerika ve Güney Amerika kıtasında bulunan ülkelerde de göz (mavi boncuk) takıların ilgi gördüğünü biliyorduk. Bu grupta markamız çok geniş ürün çeşitliliğiyle yıllardır önemli tasarımlara imza attı. Ayrıca bizim bir başka kuvvetli yönümüz de çocuk takılarımızdır. Las Vegas’ta ürün çeşitliliğimizi gösterecek örnekler sunduk ama çocuk ve göz takı grubuna ağırlık verdik. Doğru bir yaklaşımda bulunduğumuzu fuar sonrası anlamış olduk” diye konuştu.

Başta Dubai ve Suudi Arabistan olmak üzere birçok ülkeye Türk vatandaşlarının girişinde ciddi vize sorunları olduğunu, pandeminin de etkisiyle o ülkelerden alıcıların Türkiye’ye gelmediğini, kendilerinin de gidemediğini kaydeden Yılmaz; sözlerini şöyle sürdürdü: “Uzaktan belirli ölçüde ticaretimizi yaptık ama tabi ki etkili olduğumuz Arap piyasasında daralmayı bizde hissettik. Biz zaten Pandemi öncesi Pazar çeşitliliğini oluşturmak için ön araştırmalara girmiştik. Pandemi döneminde bildiğiniz gibi yaklaşık 2 yıldır uluslararası kuyumculuk fuarı düzenlenmiyor. Las Vegas bu açıdan ilk olacak. Bizde bu ilk organizasyonda yerimiz almak istedik. Las Vegas’ın ardından Hongkong ve İtalya fuarlarına katılım da gündemimizde yer alıyor.”

İJS Ekim Zor..... Ülkemizdeki artan Covid vaka sayılarının endişe verici olduğunu ve pekçok Avrupa, Arap ülkeleri tarafından Türkiye’nin kırmızı kategoride görüldüğünü, ülkemize gelen ve gidenlerle ilgili ciddi karantina kurallarının olduğunu vurgulayan Mehmet Yılmaz; “Bu zorlu şartlar içinde yabancı alıcıların İJS’ye geleceğini düşünmüyorum. Fuarımız büyük ihtimal tekrar ertelenecektir” dedi.

Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page