top of page

BVLGARI SERPENTI METAMORFOZU6 Ekim akşamı Milano’da gerçekleşen buluşmada Buvlgari’nin Serpenti koleksiyonunun bir kez daha yeniden doğuşu simgeleyişine şahit oluyoruz. Gelişimin sonsuz sembolü ve metamorfozun temsilcisi olan ikonik yılan, bu kez kendini yepyeni bir görünümde sunuyor ve ödülü medya sanatçısı ve yönetmeni Refik Anadol’un multimedya sanat eserinin kahramanı oluyor.


Milano’un kalbinde yer alan Duomo Meydanı’nda yer alan Serpenti Metamorphosis enstalasyonu Bvlgari Group CEO’su Jean-Christophe Babin, sanatçı Refik Anadol ve etkinliğin ev sahibesi Chiara Ferragni eşliğinde gerçekleştirilen bir açılış töreni ile kapılarını açtı. Metamorfoz kavramından ilham alan, Refik Anadol’a ait multimedya enstalasyonu doğanın güzelliğini ve Bvlgari’nin yılanını yapay zeka data analizi ile dinamik üç boyutlu heykellere dönüştürüyor. Aynı zamanda bu dikkat çekici eser, Anadol’un 200 milyondan fazla doğa resmi ve 160 milyondan fazla çiçek resmi kullanarak ilk büyük ölçekli lüks, üç boyutlu, yapay zeka ürünü NFT sanat eseri. Çalışma, geleneksel sanatı sanal görsellere dönüştüren kripto sanatını da kucaklıyor ve Serpenti Metamorphosis’i tokenleştirmeye, koleksiyonlaştırılabilir kılmaya imkan tanıyor.


“Blockchain’in potansiyelini kullanan ve bir sanat eserini dijital evrende taklit edilemez kılan NFT – Non Fungible Token teknolojisi sayesinde Serpenti Metamorphosis dijital dünyanın ayrıcalıklı ve eşsiz bir sanat eseri olacak. Bu proje Bvlgari’nin, yeni teknolojileri kullanarak ve duygusal anlamda hiç olmadığı kadar sarmalayarak lüks deneyimin gerçek metamorfozunu gerçekleştirebilme gücüne mükemmel bir örnek.” Jean-Christophe Babin


Bvlgari Tükiye marka elçisi Serenay Sarıkaya’nın da bulunduğu etkinliğe çok sayıda isim katıldı ve Chiara Ferragni, Elodie, Tina Kunakey, Ester Exposito, Alessia Marcuzzi, Alice Pagani, Vittoria Puccini, Francesca Michielin, Levante, Alice Campello, Alvaro Morata, Filippa Lagerback, Daniele Bossari, Nima Benati, Riccardo Mandolini, Lorenzo Zurzolo ile Nieves Alvarez davetliler arasındaydı.


Kaynak: Vouge.com.tr

Comentários


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page