top of page

De Beers, Metamorphosis’in İkinci Bölümde Doğanın Dönüşümünü Kutluyor

De Beers, 2023 yüksek mücevher koleksiyonunu, Metamorphosis’in ikinci bölümüyle takip ediyor!

Lüks mücevher evi De Beers, geçtiğimiz hafta Paris'teki yüksek mücevher sunumları sırasında, Ocak ayında lansmanı yapılan yüksek mücevher koleksiyonu “Metamorphosis"in ikinci bölümü tanıttı.


'Prelude' adı verilen ilk ürün yelpazesi dokuz parçadan oluşurken; ikinci bölüm, koleksiyona 37 parça daha ekleyerek koleksiyonu toplam da 46 parçaya ulaştırıyor.

İkinci bölüm; ilkbahar, yaz, sonbahar ve kışa adanmış grupları göstererek mevsimsel temaları işlemeye devam ediyor.

De Beers, mevsimlerin her birinin, kozasından çıkan böcek gibi koleksiyonun büyümesini temsil eden bir kelebek tasarımı içerdiğini, yeni bölümle ifade ediyor.


Kral Protea'nın Zarif İhtişamı: Bahar Serisi

Bahar serisi, dünyanın en eski çiçekli bitkilerinden biri olan Kral Protea'ya bir övgü niteliğindedir. Güney Afrika'ya özgü bu bitkinin taç yaprakları, beyaz ve pembe altınla işlenerek pırlantalarla üst üste binen V şeklindeki motiflerde yankılanıyor. Her bir taç yaprağı, ışığın elmaslara maksimum miktarda akmasını sağlayacak şekilde ustalıkla işlenmiş ve kullanıcının her hareketiyle birlikte dalgalanacak şekilde ustalıkla eklenmiştir. İster görkemli bir kolyeden aksın ister elde nazikçe sallansın, taç yaprakları her bir olağanüstü tasarımın şehvetli silüetleriyle yankılanan büyüleyici bir zarafet ve akışkanlık hissi sunuyor.Doğanın Gizemli Mirası: Yaz Serisi

Yazı anlatan seri, mevsimin kromatik uyumu ile yankı uyandırıyor. Kıvrımlı hacimleri ve şehvetli tonlarıyla heykelsi tasarımlar, zaman içinde korunmuş bu tarih öncesi canlılar ile manyetik güzelliği, nesilleri aşacak olan doğal elmasları arasında bir bağ kuran gizli fosil motifleriyle işleniyor. Beyaz altın, sarı altın, beyaz elmaslar ve pürüzlü ve parlatılmış sarı elmaslar göz alıcı kolyeler, hacimli kokteyl yüzükleri, heykelsi küpeler ve yenilikçi bir bilezikte göz kamaştırıyor ve her bir parça benzersiz tasarımı titiz işçilikle birleştiriyor.Avangart Bir Serüven: Sonbahar Serisi

Renk ve hareketle dolu Sonbahar serisinin canlı parçaları, düşen yaprakların kızıl tonlarını ve yaz sıcaklığının son kalıntılarını yansıtmak için koyu kırmızıdan altın bronza akan sanatsal bir ombré özelliğine sahiptir. Grand Feu emaye parçalar, yaklaşan kış mevsiminin buz gibi serinliğini simgeleyen elmas setli beyaz altının zarif hatlarını çevreliyor. Her bir tasarım, emaye ve pırlanta unsurların birlikte veya ayrı ayrı takılabilmesi için ustalıkla hazırlanmış olup, avangart bir sanat eserinden klasik güzellikte bir mücevhere dönüşen bir Yüksek Mücevher metamorfozu sunmaktadır.Sanatın İnceliği: Kış Seti

Beyaz altın ve beyaz pırlantalardan oluşan olağanüstü güzellikteki kreasyonlar, kışın saflığını ve buzul ihtişamını çağrıştırıyor. Çarpıcı pırlantalar ve çeşitli pırlanta teknikleri, buzun üzerinde dans ederek güneş ışığını çağrıştıran göz kamaştırıcı bir ışık oyunu yaratıyor. Kış setinde olağanüstü işçilik, vücut hatlarını saran ve takan kişiyle senkronize bir şekilde hareket eden parçalara şehvetli bir akışkanlık kazandırıyor.Metamorphosis’in birinci bölümünde olduğu gibi, koleksiyonun ikinci bölümünde de dönüştürülebilir mücevherler yer alıyor.

Tasarımların merkezinde yer alan hareketli parçalar; mafsallı veya en tremblant ayarlara sahip, böylece takan kişinin hareketleriyle birlikte dans ediyorlar.


Metamorphosis ikinci bölüm; renkli titanyum, yukarıda bahsettiğimiz Grand Feu emaye, beyaz ve pembe altın gibi metalleri karıştırarak veya dramatik renkli elmaslar kullanarak renkleri, çeşitli şekillerde birleştiriyor.


'' 'Prelude' ile büyülü bir dönüşümün hikayesini anlatmak istedik. 'İkinci Bölüm'de', doğanın güzelliğine olan şiirsel övgü sürdürülüyor. Dört güzel kelebeğe bu yolculukta hoş geldin diyoruz. De Beers'in ikonik bir amblemi olan kelebekler, sınırsız yaratıcılığımızın bir sembolüdür."

De Beers Jewellers CEO'su Céline Assimon


Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page