top of page

Hong Kong'da Yeniden Parlayan Jewellery & Gem ASIA!

Asya'nın en büyük B2B etkinliklerinden Jewellery & Gem ASIA Hong Kong (JGA), 22- 25 tarihleri arasında 33 farklı ülkeden 1.688 katılımcıyı bir araya getirdi.

Mücevher dünyasında önemli bir konuma sahip olan Jewellery & Gem ASIA Hong Kong, 3 yıllık bekleyişin ardından dikkat çekici bir geri dönüş gerçekleştirdi.


22 Haziran tarihinde birçok bölgeden çok sayıda katılımcıyı bir araya getiren JGA, 25 Haziran Pazar günü final yaptı.


Pandemi öncesi edisyonlarına benzer bir formatta Hong Kong'a geri dönen JGA, 33 ülke ve bölgeden mücevher tedarik zincirinin tamamını temsil eden 1.688 katılımcıyı bir araya getirdi. Bu etkileyici tedarikçi kadrosu, 25 Haziran Pazar gününe kadar Hong Kong Kongre ve Sergi Merkezi'nde (HKCEC) sektördeki en son ürünleri, trendleri ve yenilikleri sundu.


Türk Pavilyonu

Zen Diamond, Star Pırlanta, Yamachi, Somoro, Sade iş, Model, Eriş, Cevherun, Cetaş, BMA Rings, Belbak gibi markalar Türk Pavilyonu olarak boy gösteren markalar arasında yer alıyor.


"Üç yıldır günleri sayıyor, takvimlerimizi işaretliyor ve JGA'nın kapılarını açacağı anın hayalini kuruyorduk. Ve şimdi, o an geldi. Küresel mücevher topluluğunun JGA'daki varlığı, Asya'da onun kadar bağlantı kurabilen, bilgi verebilen ve ilham verebilen başka bir yıl ortası tedarik destinasyonu olmadığını kanıtlıyor."

-Informa Markets Asya Kıdemli Başkan Yardımcısı David Bondi-‘‘JGA, ticaret profesyonellerinin trendleri takip etmelerine, yeni bakış açıları kazanmalarına ve kalıcı güce sahip işletmeler kurmalarına yardımcı olan bir sektör buluşmasıdır. Etkinliğimiz, ürünlerin arkasındaki insanlar ve fikirlerle bağlantı kurmak ve aynı zamanda topluluğumuzdaki inovasyonun nabzını hissetmek için eşsiz bir fırsat sunuyor. Hong Kong'da mücevher sektörünün kalbine dönmek, sektörümüzün geliştiği yere, eve dönmek gibi bir şey. Etkinliği bu şehirde deneyimleyebilmek, mücevher ticaretinin enerjisini ve dinamizmini anlamanın önemli bir parçasıdır.’’

-Informa Markets Jewellery Mücevher Fuarları Direktörü Celine Lau-

Sektör liderleri, JGA'nın arkasında durarak B2B etkinliğinin küresel mücevher topluluğu için birincil buluşma noktası olma rolünün altını çizdi.


"Jewellery & Gem ASIA Hong Kong fuarının uzun soluklu savunucuları olarak, üç yıllık bir aradan sonra JGA'nın geri dönüşüne tanık olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu, mücevherat sektöründe önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor ve sektör paydaşlarının zorlukları aşma ve her zamankinden daha güçlü bir şekilde ortaya çıkma konusundaki kolektif kararlılığını temsil ediyor."

-Hong Kong Mücevherat ve Yeşim Üreticileri Birliği (HKJJA) Başkanı Cheung King Yau-


Etkinlik, değerli iş bağlantıları kurmak için ideal birçok fırsat sundu.


"JGA'yı 2019'dan bu yana ilk kez orijinal formatında yeniden ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu etkinlik her zaman bölgedeki mücevherat sektörünün temel taşlarından biri olmuştur ve organizatörleri, bu etkinliği geri getirme konusundaki kararlılıkları için takdir ediyoruz.’’

-Hong Kong, Çin Elmas Federasyonu Kurucu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Lawrence Ma-


Hong Kong İnci Derneği'ne (HKPA) göre, mücevher ve değerli taş ticareti karmaşık dönemlerden geçmeye devam ederken, JGA'nın geri dönüşü ufukta beliren parlak bir nokta.

-HKPA Başkanı Sze Ho Yin-

En dikkat çekici bölümler arasında; ürünün nadir, değerli ve ustalıkla hazırlanmış olmasıyla gerçek lüksü temsil eden Fine Design ve Fine Gem Pavilyonları (FDP/FGP) yer alıyor. Ayrıca, Hong Kong'un mücevher işçiliği, üretimi ve tasarımındaki gücünü kutlayan CORE Pavilyonu da dahil olmak üzere, uzun zamandır JGA'nın en popüler dayanakları arasında yer alan ürün kategorisine özgü bölümler de geri dönüş yaptı.


Salon 1C'de yer alan The Stage, aydınlatıcı panel tartışmalarıyla canlandı. Fuarın ilk gününde, "İleriye Bakış’’ başlıklı panel gerçekleştirilirken, etkinliğin ikinci gününde; ‘‘Mücevherin Geleceği ve Kuyumculuğun Geleceği: Yeni Nesil Sektör Liderleri’’ ve ‘‘Laboratuvarda Yetiştirilen Elmasların Geleceğini Şekillendirmek’’ başlıklı iki farklı panel gerçekleştirildi.
Comentários


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page