top of page

IGSL KUYUMCUKENT’TE 1 YILI DOLDURDUKuyumculuk sektörümüze ve kuyum tüketicilerine; pırlanta, değerli renkli taşlar eksperliği sunmak, detaylı ve doğru analizler yapmak için kapılarını aralayan IGSL (International Gemological Science Laborotries) Gemoloji Laboratuvarı; aradan geçen bir yılın ardından Kuyumcukent esnafının iş hayatına büyük kolaylıklar kattı.


Kuyumcukent AVM’den, İstanbul Vizyon Park’tan ve Atölyeler bloğunda çok sayıda yerli ve yabancı sektör mensubu değerli taş analizi için IGSL’in ofisini ziyaret ediyor. Etkin ve bilimsel sonuçları hızlı, güvenli bir şekilde alan Kuyumcukent esnafı IGSL’in hizmetlerinden çok memnun.


İleri teknolojik altyapısı ve uzman kadrosuyla, tarafsız bir şekilde değerli taş analizi için kurulan IGSL Gemoloji Laboratuvarı, sektörümüzün kalbinin attığı Kuyumcukent bünyesinde kısa süre içinde yüzlerce firmaya hizmet sunma imkanı elde etti. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında değerli taş alanında yüksek eğitim alan, Gemolog Ercüment Tandoğan’ın koordinesinde değerli taş ve renkli mücevher taşları analizleri gerçekleştiren IGSL; hem son tüketiciye hem de sektör mensuplarımıza yüksek kaliteli hizmet sunuyor.


IGSL Yöneticisi ve Ortadoğu Bölge Direktörü Ercüment Tandoğan; ”Bir yılı aşkın bir süredir hizmet sundukları Kuyumcukent bünyesinde, özellikle toptan değerli taş ticareti ve mücevher üretimi yapan firmaların taş analizlerinde %99.5 oranında sorunsuz taşlar gördük ve sektörümüz adına bu durumdan büyük memnuniyet duyduk” dedi.


Daha önce Kuyumcukent bünyesinde değerli taş analizi hizmeti sunulmadığını ve bu alanda çalışma yapan firmaların, Kuyumcukent’i göz ardı ettiğini kaydeden Ercüment Tandoğan, “Sektörümüzün iki önemli atar damarı var. Kapalıçarşı bölgesi ve Kuyumcukent bu iki önemli noktayı oluşturuyor. Burada yer alarak önemli bir boşluğu doldurduk. Uygun bütçeler eşliğinde, ileri teknoloji ile titiz taş analizleri yapıyoruz. İlk fırsat yakaladığımızda Çarşıya da IGSL’in şubesini açmayı planlıyoruz. Laboratuvarımıza bir yıl içinde çok sayıda yabancı sektör mensubu da geldi. Yüzde yüz yerli kimliğimiz, uluslararası hizmet anlayışımızla ülke kuyumculuğumuzun prestijine de katkı sağladığımıza inanıyoruz” diye konuştu.Comments


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN