top of page

Melo Melo İncisi


Dünyanın En Nadir Bulunan İncilerinden Biri:

Melo Melo İncisi

Tara Gold 1 milyon değerindeki 183.22 karatlık melo melo incisini tanıtmaya hazırlanıyor.


Birkaç yıl önce, üst düzey inci markası Tara, şirket tarihindeki en önemli satın alma işlemini gerçekleştirdi. Tara CEO'su Sonny Sethi, 183.22 karat ağırlığında ve 29 mm büyüklüğünde doğal bir melo melo incisi satın aldı ve şimdi bu parçayı mücevher dünyasına tanıtmaya hazır.


Melo melo incileri, deniz salyangozlarının melo gastropod cinsi tarafından üretilir Sedefsizdirler, kalsit ve aragonit yerine oluşurlar, bu da onlara pürüzsüz bir porselen parlaklık ve bazen yüzey boyunca bir alev deseni verir. Güney Çin Denizi, Filipinler, Hindistan ve Andaman Denizi’nde bulunurlar. Tara, ellerindeki bu örneğin Vietnam'dan geldiğine inandıklarını söyledi.

GIA, melo melo incisini inceledi ve bu boyutta ve yuvarlak şekilde doğal bir inci bulmanın nadir olması ve aynı zamanda belirli bir alev deseni sergilemesi nedeniyle dikkat çekici olarak nitelendirdi. Ayrıca rengini, herhangi bir tedavinin değil, yumuşakçanın bir doğal bir sonucu olarak buldu.

Son olarak, GIA, "göreceli olarak kusursuz olduğunu ve herhangi bir yüzey değişikliği belirtisi olmadığını" tespit etti. Aynı zamanda bu, şimdiye kadar test ettiği en büyük incilerden biriydi.

Tara'dan Sethi, "Bu inciyi bulmak mega milyonları kazanmak gibiydi. Bu, kariyerimizde edindiğimiz en pahalı tek inci." dedi. İncinin 1 milyon dolarlık perakende satış fiyatı var.

Tara Pearls bu devasa inciyi 2022 yılında katılacağı fuarlarda tanıtmayı planlıyor.


MELO MELO MÜCEVHERLERİ…

Rengi turuncu ve tonlarında olan bu nadir bulunan inci geçmişte dünyaca ünlü mücevher markalarının da yüksek mücevher koleksiyonlarında yer buldu.


Tiffany’nin geçtiğimiz yıl sunduğu Colors of Nature koleksiyonunda 95 karat ağırlığında, son derece nadir bir Melo Melo incisiyle süslenmiş bir gerdanlık bulunuyordu.


Buccellati de 2003’te sunduğu, o sıralar dünyanın en büyüklerinden biri olduğu düşünülen 98.67 ct. Melo Melo incisini aldıktan sonra, bu olağanüstü mücevheri sergilemek için “Gran Dama” ismini verdiği broşu tasarlamıştı.
Comentários


Ekran Resmi 2022-10-23 20.29.04.png

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

KUYUMCULUK SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELER E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN

ALTIN DUNYASI HAFTALIK MAILING LİSTESİNE KAYIT OLUN

bottom of page